Bitcoin halving je už prakticky tady a je to cítit. HYPE vrcholí a již nyní frázi „Bitcoin Halving” hledá 4x více lidí, než tomu bylo naposledy. Toto šílenství Bitcoinu neskutečně pomáhá. Překonává nejen akciové indexy, ale také zlato a další komodity. Navíc celý svět nyní prožívá nepříjemný horor. Pandemie smrtícího viru uzavřela světovou ekonomiku, nezaměstnanost roste nejrychleji v historii, Fed tiskne tisíce miliard dolarů a jsme svědky začátku možné hyperinflace dolaru.
Na objasnění současné situace jsme pro vás připravili tento článek: Příběh o hyperinflaci dolaru – Takto vznikla největší krize moderní historie
Je tato kombinace faktorů nejlepším možným scénářem pro Bitcoin? A bude to stačit?
Bitcoin vznikl jako odpověď na krizi –
Teď to musí dokázat
Bitcoin byl spuštěn v roce 2009. Vznikl jako odpověď na probíhající finanční krizi, která vznikla kvůli chybám v tehdejším finančním systému a hlavně kvůli nenažranosti bank a Wall Streetu. Po krizi vznikla protiopatření, která zajišťují, že se nic podobného nestane, ale kořen problému adresovaný nebyl.
Umělý růst ekonomických indikátorů (HDP, akciové indexy) pokračoval dál a bubliny se pěkně nafukovaly. Podělal to až příchod Donalda Trumpa do oválné pracovny. Ten ve snaze obnovit sílu USA začal obchodní války a ty podstatně urychlily příchod současné krize. Třešničkou na dortu byl pak koronavirus. Ten se opravdu nedal očekávat a popraskal snad všechny bubliny v systému.
Co je skutečný důvod příchodu této krize? Zde je pohled našeho ekonoma: Chamtivost, arogance a nikoli korona může za příchod krize! Splatíme to ale my
Bitcoin vznikl jako odpověď na tento systém. Cílem jeho tvůrce – Satoshiho Nakamota – bylo vytvořit alternativní finanční systém, který by se nedal cenzurovat a který neřídí centrální banka či vláda, ale matematika. Bitcoin nyní rozhodně má šanci ukázat, co v něm je. Nejprve se ovšem musí vzpamatovat z vlastní bubliny, která vznikla v roce 2017.
Bitcoin stále v downtrendu – Vymaní se z něj díky halvingu?
Může vás zajímat: TOP 5 zemí, které nyní nejvíce googlí „Bitcoin Halving”
Ne všechno je však tak růžové, jak se na první pohled zdá. Bitcoin je od konce roku 2017 v dlouhodobém downtrendu. Jeho cena neustále klesá a každé maximum je nižší než to předchozí. V roce 2017 dosáhl ATH 20 000 $. V roce 2018 z něj padal a hledal dno. To nakonec našel a za rok na to přišel další parabolický růst. Ten však skončil na 14000 $.
Na začátku tohoto roku přišla třetí velká růstová vlna. Bitcoin během ní otestoval dlouhodobou klesající trendline (10 500 $), přerušil ho ale koronavirus. Panika způsobila, že nakonec padl až na nové dno 3700 $. A teď? Nyní testujeme hladinu 10 000 $. Technicky jsme už nad trendline, to ale nestačí. Po halvingu, až HYPE pomine, může přijít pullback a budeme zase v downtrendu.
Kritické období a naděje po halvingu
Bitcoin nyní prochází kritickým obdobím a už brzy se ukáže, kterým směrem se pohne. Tyto týdny budou mít vliv na cenový vývoj v příštích letech!
Ještě je tu ale „pohalvingová” naděje. Inflace BTC se díky této události sníží na polovinu a každý měsíc se tak na trhu zvýší 200 – 300 milionů dolarů, které v předchozích letech šly na její pokrytí. To je vlastně ten dlouhodobý pozitivní fundament, který halving přinese. Inflace BTC bude již brzy srovnatelná s inflací zlata či světových měn před koronakrizí.
Z analýzy historických dat (najdete ji zde) můžeme vyčíst, že vliv halvingu na BTC zaznamenáme až přibližně 100 dní po této události. Na bezprostřední překonání klesající trendline to tedy určitě stačit nebude.
Německá banka Bayern LB s použitím stock-to-flow analýzy vypočítala, že díky tomu Bitcoin může dosáhnout cenu až 90 000 $! Více informací najdete zde:
TOP německá banka – Bitcoin bude po halvingu stát 90 000 $ – Zde je důvod proč