Na kryptoměnové scéně vznikají každý den desítky nových projektů. Některé z nich jsou lepší, jiné zase horší. V současnosti můžeme podle webu Coinmaketcap zjistit, že na světě je minimálně 6 000 kryptoměn, které jsou alespoň na jedné větší burze.
Dalších několik tisíc se pokouší rozjet svůj projekt, nebo delší dobou čeká na zalistování své mince či tokenu na první burzu. A pak tu máme takové kryptoměny, které vznikly přes slibované ICO a nakonec se nedostaly na burzu. Obvykle šlo o projekty, které chtěly od krypto nadšenců získat pouze peníze a už se nestaraly, co bude dál s projektem a kryptoměnou.
Možná vás bude zajímat: JPMorgan dostáva pokutu za nelegálne obchodovanie s kryptomenami
Nový projekt digitálního dolaru
Na kryptoměnové scéně se objevil další, a poměrně dost neobvyklý projekt. Cílem Digital Dollaru je vytvořit nový finanční systém, který bude plně digitalizovaný. teprve nedávno byl zveřejněn whitepaper, kde se můžete dočíst mnoho zajímavostí. Projekt Digitální dolar byl založen bývalými představiteli Commodity Futures Trading Commission. Jedním z těchto zakladatelů je Daniel Gorfine, vedoucí fintech kanceláře CFTC.
Gorfine v rozhovoru uvedl, že se pokoušejí o novou revoluci dolaru. Ve whitepaperu se můžete dočíst o poměrně špatně nastaveném systému, který potřebuje modernizaci. Klíčem k nápravě může být například vznik digitálního dolaru.
Testování jakékoli nové technologie
Whitepaper nabízí působivou škálu případů použití digitálního dolaru – například použití při platbách mezi Spojenými státy a Mexikem. Rovněž se očekává, že digitální dolar již brzy začnou testovat první firmy:
“Prostřednictvím spolupráce se zúčastněnými stranami, veřejným sektorem a naší poradní skupinou máme v úmyslu tyto případy užití dále upřesnit a identifikovat potenciální chyby. Některé firmy nám pomohou otestovat funkčnost nové technologie.”
Gorfine poznamenal, že je důležité doladit několik chyb tak, aby bylo použití digitálního dolaru velmi jednoduché a bez nákladů.
“Testování bude probíhat v několika fázích. Nejprve si budou moci technologie digitálního dolaru vyzkoušet menší firmy. Později, pokud se neobjeví komplikace, tak bude tato technologie zpřístupněna pro větší firmy, které budou moci přes blockchain přesouvat velké objemy peněz. Teprve následně, kdy bude všechno doladěno, tak se pokusíme oslovit státní představitele.”
Přečti si také: Rastúce akcie počas krízy? V Amerike áno a tvrdo za to zaplatia!
Bude třeba splnit všechny regulační zákony!
Složité může být splnění všech regulačních zákonů. Digitální dolar v tom ale nevidí problém. Na druhé straně mají představitelé tohoto projektu strach z masivního tisknutí nových dolarů, které ničí celou ekonomiku USA. Pokusí se s financemi zacházet lépe, než to dělá Fed.
“Digitální dolar bude distribuován prostřednictvím stávající dvouvrstvé architektury komerčních bank a regulovaných zprostředkovatelů.”