Trh sice krátkodobě zastavil propad, ale zdá se, že můžeme testovat ještě nižší hranice. Trump nemá moc šancí na zastavení BTC a Ethereum může škálovat pomocí Bitcoin Cashe. Zprávy z kryptosvěta jsou tu.
Altcoin season se mění ve výprodej
Trh posledních pár dní zaznamenal výrazně červená čísla. Propad Bitcoinu ovšem podstatně silněji dopadl na altcoiny. Ty zaznamenaly výrazně vyšší ztráty. A tak se očekávaná altcoin season proměnila ve výprodej altcoinů. Před námi jsou nyní dvě možnosti. Bitcoin dále pojede svou sólo jízdu a jeho tržní dominance bude dále růst nebo stagnovat. Druhou variantou je pak postupné uklidnění cen a pokles dominance BTC, což by vedlo k přesunu peněz do altů. Altcoin season se prozatím, zdá se, odkládá.
More #altcoin dominance talk.. history has repeated itself for 6 years in a row.. the chance of history repeating itself again is mathematically logical. $btc pic.twitter.com/TFyxrPb113
— Paddy stash (@paddystash) July 13, 2019
Trader Paddy Stash ovšem přišel s alternativním pohledem na věc a tvrdí, že altcoiny se momentálně dotýkají kritické hranice, po které obvykle přichází masivnější růst. Situace na trhu je tak velmi nepřehledná.
Trump nemá jak zastavit BTC
Po Trumpově tweetech o BTC se začalo spekulovat, jestli je možné doopravdy zakázat Bitcoin. Existují možnosti jako exekutivní příkazy v rámci pravomocí prezidenta. Podle analytika Alexe Krugera je ale ban Bitcoin velmi nepravděpodobný. Nejen proto, že by musel nakonec projít Kongresem, ale také proto, že by byl pravděpodobně protiústavní. Regulace služeb spojených s kryptoměnami se ovšem můžeme díky FATF dočkat brzy.
Více informací o Trumpově válce s BTC: Donald Trump nemůže zakázat Bitcoin – Může mu ale znepříjemnit cestu
Írán by mohl spustit vlastní krypto kryté zlatem
Írán je pod silným tlakem primárně z USA. Jak ovšem země dále porušuje dohody spojené s jaderným programem, tak přichází o další a další spojence. A nyní se totalitní země rozhodla řešit svůj problém vlastní kryptoměnou krytou zlatem. Írán ilegalizoval držení kryptoměn a s velkou pravděpodobností připravuje svou vlastní národní kryptoměnu. Jenže ani zákaz krypta nebude stačit. Z Íránu přichází mnoho indicií, že občané náboženské diktatury dále nakupují Bitcoin jakožto stabilní majetek, který zachrání jejich úspory. Íránská národní měna totiž slábne s tím, jak stát postihly tvrdé sankce.
Ethereum bude rychlejší díky Bitcoin Cashi
Na začátku příštího roku by měl začít přechod na Ethereum 2.0. To výrazně zrychlí síť a vytvoří nový systém hledání konsensu, který bude založen na Proof of Stake. Mezitím budou ETH trápit stejné problémy jako trápí například Bitcoin a víceméně většinu PoW kryptoměn. Vitalik Buterin, jeden z tvůrců ETH, navrhl, že by ETH mohlo scalovat společně s Bitcoin Cashem. Jeho nápad se v komunitě setkal s negativní reakcí, protože BCH je často považováno za velmi pochybný projekt. Buterin ovšem nerozhoduje o dění na síti a návrh je pouze a jen návrhem.
Blockchain si vede dobře
S propadem ceny u všech kryptoměn se opět objeví spekulace, jestli je blockchain funkční cesta do budoucnosti. Cykly jsou vždy stejné. Trh zachvátí panika, a ta se přelije i do spekulací ohledně funkčnosti technologie. Jenže blockchain je stále oblíbenější. Jedna z největších technologických společností IBM se dále činí v patentování svých blockchain pokroků.
In just 1 year the number of IBM blockchain patents has grown by 300%. When one of the largest companies in the world (366,000 employees) spends so much of their resources on developing a blockchain department, this tells a lot about the market potential #blockchain #IBM #Growth pic.twitter.com/wY3q6DOKHR
— Yuval Halevi (@Yuval_Halevi) July 15, 2019
Ačkoliv se do prostoru blockchainu pouští čím dál více firem, tak je nutné si připomenout, že blockchain bez kryptoměny sice najde využití, ale nemůže konkurovat velkým decentralizovaným systémům. Je to právě kombinace blockchain technologie a finančních pobídek, které umožňují dostatečnou decentralizaci. A to je klíčová vlastnost pro jakoukoliv globální technologii.
Co číst dále?
Další manipulace Tetherem, nebo jen chyba v desetinné čárce?