Trh s kryptoměnami v první víkendový den pokračuje v korekci. Bitcoin se aktuálně pohybuje kolem hodnoty 9 45 0$, Ethereum je na 209 $, XRP testuje support na 0,3 $, Bitcoin Cash zápasí s hladinou 300 $. Jedině LEO token (kryptoměna burzy Bitfinex) se dnes drží a za posledních 24 hodin získal 0,15 %.
Překvapil i Basic Attention Token (BAT), který vykázal růst o 10 %. BAT je jeden z mála krypto-tokenů, které mají smysl, a je za ním reálný produkt, jehož využívají miliony lidí po celém světě. Brave je internetový prohlížeč se zabudovaným adblockem. Pokud reklamy povolíte, získáváte za to BAT tokeny, které můžete následně vyměnit na burze za Bitcoin nebo eura, koruny…
Může vás zajímat: Nechajte si zaplatiť za pozeranie reklám – Brave umožňuje vybrať BAT tokeny!
Trumpova vláda podala žalobu na burzu BTC-e
Pokud se o kryptoměny zajímáte více než dva roky, určitě jste už slyšeli o nechvalně známé ruské kryptoměnové burze BTC-e. Burza byla vždy známá tím, že se přes ni perou peníze. Přes BTC-e protekly miliardy dolarů (převážně v kryptoměnách) a velká část pocházela i z hacku burzy Mt GOX.
Bývalý šéf BTC-e Alexander Vinnik je momentálně ve vězení v Řecku, zatímco vlády po celém světě se dohadují, co s ním udělají. Nová žaloba od americké vlády (USA se s BTC-e bude soudit o 100 milionů dolarů) je pravděpodobně pokusem dostat Vinnika na americkou půdu a soudit ho podle místních zákonů (více se dočtete zde – v EN).
Známý podvod DasCoin mění jméno!
Pamatujete si ještě na DasCoin? Před rokem to bylo v jistých kruzích horké téma. Všichni víme, jak to nakonec s tímto podvodem dopadlo. Nebo ne? DasCoin dostává nové šaty! Po novém na vaše peníze číhá pod jménem GreenPower a tváří se (z nějakého důvodu… asi to teď letí) jako ekologická kryptoměna!
Více informací o GreenPower najdete v tomto článku.
Výsadba stromů proti změně klimatu – Jednat je třeba hned!
Když už jsme u té ekologie, nová studie mapuje možnosti obnovy lesů a zeleně na Zemi. Více než 0,9 miliardy hektarů je vhodným prostorem pro nové lesy, ale výsadba stromů nebude realizovatelná věčně. Čas se krátí!
A aby toho nebylo málo, víte, kdo za posledních dvacet let vysadil nejvíce stromů? Indie a Čína! Bez stromů naše civilizace na této planetě dlouho nevydrží. Jistě, naše děti a vnoučata se pravděpodobně budou moci ukrýt do hermetických kupolí s uměle udržovanou atmosférou, jak to vidíme v některých sci-fi filmech, ale stále máme šanci předejít této budoucnosti!
Výsadba stromov proti klimatickej zmene – Konať treba teraz!
Soukromí na internetu? Zapomeňte na to!
Prakticky od vzniku informačních technologií se vede debata o tom, zda bychom měli naše systémy zajistit nepřelomitelným šifrováním. Takové šifry rozhodně existují a je matematicky dokázáno, že pokud nemáte extrémní štěstí, miliardy let nebo kvantový počítač, nemůžete je prolomit. Využívají je například některé chatovací aplikace.
Vlády světa však v rámci „boje proti terorismu“ velké technologické společnosti tlačí, aby do svých aplikací zabudovaly takzvané „zadní dvířka“, které by jim umožnily špehovat své občany. Bohužel, zadní dvířka mají ještě více problémů než pořádné šifrování. Žádné tajemství nejde udržet věčně.
Existuje nějaká zlatá střední cesta? Facebook si myslí, že ji našel. Do svých chatovacích aplikací (Messenger, WhatsApp) zabudoval algoritmy, které analyzují všechny vaše zprávy a vyhodnocují, zda nejsou nebezpečné (ať už to znamená cokoliv). Tato analýza probíhá lokálně na vašem zařízení.
Problém je však v tom, že v momentě, kdy se detekuje potenciálně nebezpečný obsah, aplikace vytvoří kopii zprávy a pošle ji na cloud Facebooku, kde proběhne další posuzování.
Takže… pokud si myslíte, že při chatování na WhatsApp vás nikdo neposlouchá, možná byste měli změnit názor.
Celý článek najdete zde (v EN).
Nakonec se podívejte naši týdenní analýzu trhu
Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal Samuel Slavkovský.