Po včerejší zkoušce, která nedopadla úplně nejslavněji, je mi jasné, že je třeba Elliottkami pokračovat a vzdělávat se. Ne že bych to předtím nevěděl, ale Elliott Waves budou opravdu silným oříškem a jsem si téměř jistý, že se jim budu věnovat ještě dlouhou dobu po konci našeho deníku. Nicméně není třeba předbíhat, protože teď je čas na to, abychom si řekli opět nějaké nové informace o jedné z nejpoužívanějších teorií (nebo časných indikátorech) v rámci technické analýzy.
Live Trading v rámci kurzu
Teorie Elliott Waves byla v rámci kurzu Jakuba Kralovanského rozdělena na dvě části. V první (té teoretické) nám Marek Vaňha vyprávěl o úplných základech Elliott Waves Theory a dal nám i typ na dokument (toto pdf), v němž se o Elliottkách dozvíte více.
Druhá část, na kterou se podíváme dnes a možná z části zítra, byl live trading pomocí Elliott Waves. Majky Heršel byl dalším z hostů, který se o tento live trading postaral. Co všechno nám o Elliott Waves Theory prozradil a jaké rady dal nováčkům?
Pokud nechcete zmeškat nové informace o obchodování, sledujte náš deník na našem Facebooku nebo na stránce qtube.eu.
Korekční vlny
Korekční vlny mají pochopitelně několik různých typů. Tím prvním a nejzákladnějším je Zig Zag korekce. Při tomto typu korekce má vlna A pět vln, vlna B tři vlny a vlna C opět pět vln (535). Jde téměř o nejstrmější typ korekce a ta se často dostane až na 0,618 Fibonacci Retracement level.
Druhým typem korekce je takzvaná Flat korekce. Ta má první A vlnu složenou ze třech menších vln, vlnu B rovněž ze třech vln a až vlna C má pět vln (335). Právě kvůli tomu, že první vlna je kratší (a často méně impulzivní), se Flat korekce dostane většinou maximálně na 0,382 Fibonacci Retracement.
Samozřejmě že typů takovýchto korekcí je ještě mnohem více. Mezi ty nejznámější patří například WYX (333), Trojúhelník (33333), Double three, Triple Three a mnohé další. Avšak Jakub i Majky upozornili na to, že věnovat se naplno všem takto od začátku by mohlo být matoucí.
Závěr
Samozřejmě že každá z těchto korekčních vln má hned několik dalších pravidel a o každé by se dal napsat samotný článek (není kniha!). Nicméně nám jako začátečníkům zatím tyto informace stačí. Zítra si ještě řekneme pár rad a postřehů, které Majky vzkázal všem začátečníkům. A v sobotu si to opět vyzkoušíme na grafu. Pokud máte speciální požadavky a chtěli byste vidět nějaký altcoin na zkoušce, tak neváhejte a napište dolů do komentářů.
Co číst dál?
Tak toto bude paráda – Elliott Waves úvod – Denník 7. týždeň
Nezmeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem Facebooku a nově i na Instagramu a Twitteru.
Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal Marek.