Nedávný příběh Crypto AG způsobil ve světě rozruch. Během studené války prodávaly zpravodajské služby CIA šifrovaná komunikační zařízení s „backdoor-em”, což jim umožňovalo špehovat vlády a militanty po celém světě, kteří taková zařízení používaly. Jsou ohrožena i kryptografická aktiva?
Může CIA nebo NSA špehovat vaše kryptotransakce?
Příběh Crypto AG způsobil u mnoha lidí obavy z „backdoor-u” v šifrovacích a zabezpečených komunikačních zařízeních. Crypto AG byla švýcarská společnost, která vyráběla šifrovaná komunikační zařízení. Taková zařízení prodávala už od dob druhé světové války, přes studenou válku až po současnost.
Mohlo by vás zajímat: Nechte si zaplatit za zhlédnutí reklam – Brave umožňuje vybrat BAT tokeny!
Na kontě měla miliony prodejů těchto zařízení a mezi klienty měla vynikající pověst. Málokdo věděl, že prostřednictvím partnerství mezi CIA a západoněmeckou tajnou službou tajně vybavila zařízení „backdoor-em”. To jim umožňovalo špehovat vlády a armády, kterým zařízení prodala.
Trpí anonymní kryptografické transakce podobně zranitelnými místy? Je možné, že jeden nebo více z 5 000 různých kryptoprojektů uvedených na CoinMarketCap tajně vyvíjí zpravodajská agentura nebo tajný vojenský projekt, například Crypto AG.
Čtěte také: Příběh generálního ředitele společnosti Binance – Jak se dostal na vrchol?
Orgány činné v trestním řízení zatýkají lidi, kteří používají kryptoměny na praní špinavých peněz. To znamená, že existuje velký zájem ze strany orgánů, které sledují anonymní kryptoměny a jejich transakce.
Pomáhají různé pokročilé techniky udržet anonymitu?
Společnosti jako Chainalysis a Ciphertrace používají heuristiku na to, aby vytvářely odhady, jak se kryptoměny, jako je Bitcoin, pohybují po blockchainu. Studují soubor UTXO a dělají předpoklady, na nichž jsou vstupy, výstupy a změny adres. Mince na ochranu soukromí, jako je například Monero, tyto informace zakrývají, takže společnosti zabývající se analýzou blockchainů mají potíže při sledování. Je tomu tak z důvodu spojení mnoha různých UTXO do jedné transakce, nebo v případě Monera pomocí pokročilé kryptografie.
Mohlo by vás zajímat: Na burze jsem přišel o celý svůj kapitál – Jak jsem se poučil z chyb a stal úspěšným traderem?
Coinjoiny a jiné techniky stěžují forenzním blockchain analytikům spoléhat se na svou heuristiku, protože napadají systém, který tyto společnosti používají, aby vytvořily své odhady o tom, jakým směrem se peníze pohybují.
Blockchain je vytvořen tak, aby byl transparentní a snadno kontrolovatelný, takže bez použití coinjoinu jste v oblasti soukromí zranitelní. V nedávné studii analytici dokázali zjistit skutečnou identitu a finanční aktivitu 133 000 uživatelů sítě Ethereum.
Co číst dál?
Měli byste si na důchod spořit v Bitcoinu? Shrnutí pro a proti
Originální verze tohoto článku, který se nachází zde na CoinMagazin.cz, byla publikována na našem slovenském webu KryptoMagazin.sk
Zdroj:
bitcoinist.com