Pokud pracujete někde v oblasti, kde se vyskytuje větší množství výkonných počítačů, zřejmě vás napadlo, co kdybyste na ně potají začali těžit kryptoměny. Takový nápad dostal i Ukrajinec, který byl zaměstnancem v soudní správě. Nicméně, naneštěstí pro něj, se na to přišlo a aktuálně mu hrozí několik let ve vězení.
Chcete těžit načerno? 2x si to rozmyslete
Prokuratura v Kyjevě informovala ve středu na své Facebookové stránce, že spolu s ostatními agenturami ukončila vyšetřování zaměstnance, který pracoval v oddělení datových systémů oddělení soudní správy.
Mohlo by vás zajímat: TOP 3 techniky, které používají úspěšní tradeři – Znáte je i vy?
Nejmenovaný jednotlivec údajně využil vybavení, které bylo přiděleno na databázi ukrajinských soudních dokumentů a také webový portál soudnictví pro účely těžby kryptoměn v období od ledna do května 2018. Dále se předpokládá, že používal servery na pracovišti na hostování externích webových stránek včetně tří internetových obchodů a webové stránky pro fanoušky motocyklů, uvedla prokuratura.
Zaměstnanec byl obviněn z nezákonného zasahování do počítačů a počítačových sítí a z distribuce škodlivého softwaru. Podle ukrajinského trestního zákoníku, pokud bude uznán vinným, bude čelit až 6 rokům vězení a zákazu práce ve vládních agenturách.
Čtěte také: Halving BTC významně ovlivní jeho inflaci – Centrální banky se ocitnou na druhé koleji
Těžit hodně a zdarma?!
Zpravodajské portály sledují několik dalších případů nezákonné těžby, kterou praktikují vládní zaměstnanci v zemi. Loni v listopadu ukrajinská železniční správa (Ukrzaliznytsia) chytila zaměstnance těžící kryptoměny ve městě Lvov.
V srpnu odhalily orgány činné v trestním řízení nezákonné zařízení na těžbu kryptoměn jaderné elektrárny v jižní části Ukrajiny. Podle zpráv místních médií zabavila Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU) šest grafických karet Radeon RX 470 GPU, základní desku, napájecí a prodlužovací kabely, USB a pevný disk a chladicí jednotky nainstalované v této ukrajinské jaderné elektrárně. Celé zařízení bylo umístěno v jedné z kanceláří v administrativním křídle odděleném od energetického zařízení.
Mohlo by vás zajímat: Kolik kryptosměnáren bylo v roce 2019 hacknuto? Toto číslo vás může překvapit!
Elektrárna je registrována jako státní tajemství a vnější počítačové vybavení nemá povolení ke vstupu do nemovitosti. V ten samý den odhalila pobočka národní gardy Ukrajiny další zařízení na těžbu kryptoměn v téže jaderné elektrárně. Při tomto zásahu bylo odhaleno a zajištěno 16 grafických karet GPU, 7 pevných disků a 2 SSD disky.
Co číst dál?
Samsung je opět o něco více „crypto-friendly” – Do svých smartphonů přidává důležitý prvek!
Originální verze tohoto článku, který se nachází zde na CoinMagazin.cz, byla publikována na našem slovenském webu KryptoMagazin.sk
Zdroj:
coindesk.com