Ahoj, tradeři. Dnes se podíváme na včerejší situaci, kterou jste asi na trzích postřehli. Šlo o propad 680 USD. To by možná nebylo až tak divné, ale problém byl v tom, že se to událo v průběhu jedné minuty.
Bitcoin
Na obrovské šoky a cenové pohyby na kryptoměnách jsme si už tak nějak i zvykli. Co se ale stalo včera? Přesuňme se na minutový graf na Bitstamp.
Trh se včera nejdříve propadl o cca 700 USD během jedné minuty a ještě v téže minutě se stihl dostat o více než 600 USD nahoru. Nakonec z toho zůstal jen jeden obrovský knot. Škoda pro lidi, kteří byli právě v longu, protože je obrovská pravděpodobnost, že jim zřejmě chytlo stoploss.
Takto přesně vypadá stop-loss hunting v praxi. Teprve následně po této velké minutové show se Bitcoin začal více propadat.
Bitcoin Open Interest na CME dosáhl historické maximum – Krize se prohlubuje
Co se mohlo stát?
Samozřejmě za takovým pohybem se někdy skrývá fundament. Co způsobilo takový propad? Několik minut na to se na Twitter dostala informace, že z jedné peněženky odešlo 50 BTC. Tato zpráva by však nebyla tak zajímavá, protože to není úplně závratná suma. Problém byl ale v tom, že tento pohyb byl z peněženky, která nebyla aktivní od roku 2009. Jak jistě víte, Bitcoin vznikl v roce 2008, tedy přišel pohyb na jedné z absolutně prvních peněženek. Komunita okamžitě začala spekulovat, zda převod neudělal samotný Satoshi Nakamoto.
Dnes jsem dokonce dohledal informace a 10 BTC z této transakce bylo převedeno přes Bitcoin mixér. V jednoduchosti řečeno, někdo nechtěl, aby komunita věděla, kde těchto 10 BTC skončí. Bitcoin je již tak nyní velmi našponovaný a nikdo si netroufá odhadnout, kam se v nejbližších dnech vydá.
Satoshi Nakamoto přesouvá Bitcoin? 400 000 USD v BTC se nepohnulo od roku 2009!
Graf
Celkově jsme stále pod velmi silnou rezistencí. Jak můžeme vidět na 4H grafu, včerejší situace neměla vážný dopad na celý graf. Avšak po ní jsme začali jemně klesat. Aktuální top sedí na hodnotě 10 031 USD. My jsme těsně pod ním. Bitcoin od obrovských propadů stále jen roste a taktéž i já se ptám, kdy? Může za to stále se tisknoucí Tether (USDT)? Mohou za to akciové trhy?
Určitě se něco zajímavého začíná na trhu dít, protože se začínají množit zajímavé situace, které možná ještě teď nedávají úplný smysl, ale brzy se to dozvíme. Včera to byl zvláštní transfer a den předtím to byla žaloba na Bitmex. Poslední dva dny se tedy na kryptoměnách nenudíme.
Stále však čekáme na zásadnější pohyb na celém trhu. Je dost možné, že Bitcoin čeká i na klasické trhy. Já osobně jsem nyní mimo trh a raději se této situace budu účastnit jako divák. Trh nám dává smíšené signály. Naopak altcoiny vypadají spíše na další pokles. Zatímco BTC je 50 na 50, alty podle mě vypadají hrozně.
Mé jméno je Jakub Kralovanský a s Trading11 vám nabízíme společné členství – Trader2.0 + Trading11! Viz ZDE
Kromě placeného obsahu na Trading11 máte v ceně i mé členství Trader2.0, ve kterém se nově nachází: Predikce na kryptoměny, forex, komodity, indexy a akcie, Mince se zápalnou šňůrou, 100K Challange LIVE ROOM, Traderský chat, Extra fundamenty a můj osobní přístup.
Bohatí na každé krizi ještě více zbohatnou, zatímco my, obyčejní lidé, po ní máme zdecimované úspory a jsme ještě chudší. Jak přesně funguje mechanismus, který zajišťuje tento přesun hodnoty? Na to jsme se pokusili odpovědět v naší nové sérii. V první části vysvětlujeme, jak vlastně centrální banky v době krize „zachraňují” ekonomiky a jaké katastrofální následky to pro nás má: