Asi je na čase se po dvou týdnech zase podívat na trhy se stříbrem a zlatem, neboť hlavně stříbro zase výrazně posílilo. A nejen to, dokonce se kurz stříbra dostal do těsné blízkosti dlouhodobé rezistenční trendovky. Jestli se povede průraz, tak je to extrémní bullish signál. Co se týče zlata, tak to v podstatě ani neposílilo, ale ani nějak neoslabilo.
Což je docela překvapivé, protože před dvěma týdny to na trhu se zlatem vypadalo na velkou rally. Ale to nevadí, protože ta příležitost to pushnout tu pořád je. Navíc, vzhledem k aktuální makroekonomické situaci nelze ani očekávat nic jiného než postupné posilování trhů s drahými kovy.
Aktuální situace na 1D TF trhu se stříbrem (CFD)
Dneska začneme pro změnu s trhem stříbra, protože je to vskutku zajímavá podívaná. Na S/R levelu 17,5 USD/unce začala krátká korekce, ale trh využil úroveň 16,733 USD/unce jako dostatečně silný support pro odraz. Díky čemuž tu máme pokračování v pumpě až po S/R hladinu 18,485 USD/unce.
Je tu ale i dlouhodobá rezistenční trendovka, která má počátek již v roce 2014 a musí být nutně proražena, aby na tomto trhu mohl nastat bull run. A vězte, že bull run na stříbru bude daleko agresivnější a s vyšším potenciálem zisku než na zlatu.
Proč? Protože stříbro je prostě hrozně levné a pokud se bude opakovat bull run z minulé dekády, tak ten potenciál zisku je tu cca 450 %. Ale to je právě podmíněno tím, že se ta skoro deset let trvající downtrendová struktura musí stát minulostí.
Indikátory
RSI indikátor akorát potvrzuje, že trh je velmi agresivní v postupu up. Hodnoty indikátoru se znova přehouply do překoupených hodnot a zatím tu není známka jakékoliv anomálie, či slabosti. Ovšem hodnoty jsou skoro 80 bodů, což je dost, a čím výš je to číslo, tak tím je větší pravděpodobnost, že dojde k pročištění. U MACD se to pozitivní momentum pořád drží.
Aktuální situace na 1D TF spotovéhu trhu zlata
Po breakoutu z trianglu jsem čekal úprk, ale místo toho hned na S/R levelu 1 756 USD/unce došlo k zamítnutí a pak cena zlata několik dní klesala. Nyní se zdá, že kurz znova atakuje řečenou úroveň, ale zatím to teda není nic moc.
Je to docela divné a moc nechápu, co se stalo. Nicméně, nic to nemění na tom, že je cena za unci zlata už velmi blízko ATH hladině a v podstatě nelze očekávat ani nic jiného, než že se to tam během léta vyšplhá. Víc k price action u tohoto trhu asi nelze říci.
Indikátory
Hodnoty indikátoru RSI se už více jak dva měsíce drží spíše ve vyšších hodnotách (50+), ale není tu znát zrovna silné momentum. Když bych to měl říci napřímo, tak se to plazí jako had po zemi. Upřímně moc nevím, co z toho interpretovat.
Na jednu stranu je fajn, že si trh drží jakýsi lepší standard, ale ani žádná sláva to není. Když přejdeme k indikátoru MACD, tak tady je ta situace naprosto stejná.
Závěr
Stříbro od toho low na S/R hladině 11,761 USD/unce udělalo přes 56 %, což je na drahém kovu neskutečná volatilita. Lze z toho úplně v pohodě vyvozovat, že ta situace na kapitálových trzích je dost odlišná, než tomu bylo do března letošního roku.
Je pravda, že na ropě je ta situace ještě volatilnější, ale zrovna trhy s ropou nejsou zrovna moc technické. Co se týče zlata, tak i přes aktuální váhání je lepší očekávat, že nakupující si pro tu ATH hladinu budou chtít dojít.
Autor: Jaroslav Jarolím
Co číst dále?
Německé hospodářství čekají krušné časy, bude představen další záchranný balíček pro tamní ekonomiku
Jak použít tuto analýzu?
Trading11 není stránka, na které vám řekneme, kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.
Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši Školu (ZDARMA).
Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.
Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!