2019 se prozatím rýsuje jako rok, kdy se na výsluní dostanou burzovní coiny. Které z nich mají největší potenciál a jakým rizikům čelí?
Jaké burzovní mince si vedou nejlépe
Pokud se chcete orientovat v burzovních coinech, tak je nejprve nutné v první řadě zjistit, které burzy vlastně svoje mince mají. Následný krok je vysledovat, jak se jim vede. A prozatimní vítěz je naprosto evidentní. Binance coin stojí na uplném vrcholu a všechny konkurenty nechal daleko za sebou.
BNB byla první velkou mincí, která prorazila své ATH. A to ještě v podstatně hlubším bear marketu, kdy byl optimismus na trhu jen střípkem proti všeobjímající negativitě. BNB stojí na vrcholu s tržní kapitalizací v hodnotě 5 miliard dolarů.
Mezi nejlepší burzovní coiny dále patří Huobi token. Tato burza se prozatím činí a má vysokou aktivitu. Často ale také figuruje v nekalých praktikách a je obvyklým místem, kam se posílají kradené finance. Podobně je na tom také Binance.
Kucoin Shares má jednu extrémní výhodu pro své držitele. Vyplácí totiž dividendy z poplatků na burze. Díky tomu je její držení lukrativní. Nutno také zmínit, že dividendy jsou malé. Při větší investici ale mohou být znatelné.
OKex také patří mezi silné burzy, bohužel není známo, kolik mincí je v oběhu, takže nelze učit marketcap, což je prozatím velký problém. Všechny výše zmíněné burzy jsou hnány primárně svými IEO platformami, které umožňují nákup nových projektů za nativní měnu.
IEO jako nejsilnější motor
Právě IEOs jsou největší hnací silou za růstem cen burzovních mincí. Zde jasně vede Binance. Projekty spuštěné na Launchpadu burzy v naprostě většině přináší násobné zisky těm, kdo vyhráli v loterii tikety.
Kryptoměnoví skeptici: [Seriál] Po stopách kritiků kryptoměn – Jamie Dimon – část 3.
Na druhém místě je pak Kucoin. Ačkoliv to není zatím vidět na ceně, tak Kucoin přináší ve svém Spotlightu opravdu kvalitní mince. Hned po Binance si tak drží největší kvalitu IEO. Zisky z IEO se obvykle pohybují na dvojnásobku, ale je těžké se do této loterie dostat, protože se jí účastní mnoho uživatelů. Kucoin byl totiž vždy mekkou těch, co hledali nové a nadějné mince.
OKB a Huobi si vedou přibližně podobně. Projekty v IEOs na těchto platformách jsou spíše průměrné. Obě platformy jsou také uživatelsky nepřívětivé, nicméně i tak se na nich obchodují velké objemy. Huobi, zdá se, má zatím navrch.
LEO A Nash
Jistě jste si všimli, že komentář nezazněl k LEO a Nash. Tyto projekty totiž nestojí na IEOs. LEO je token Bitfinexu, který ovšem provedl nejnovější IEO za Bitcoin. Cena je zde hnána primárně velkým jménem mateřské burzy. Token LEO existuje krátce a zatím není jasné, jak si povede a zde bude k něčemu jinému než ke snižování poplatků.
Nash exchange je pravým opakem problémy ověnčeného Bitfinexu. Nash je totiž nově vznikající decentralizovaná burza. Od ní se očekává opravdu mnoho věcí. Nedávno se token Nash dostal do top 100, a to primárně proto, že má licenci na provádění peněžních operací v USA. Burza ovšem zatím není spuštěna, a tak není jasné, jak bude vypadat její finální podoba. Cena tokenu je zatím hnána primárně spekulací. Od Nashe se ale očekávají velké věci.
Co číst dále?
[PŘEHLED TRHU] Volume a cena roste – Bude Bitcoin zítra stát 10 000 $?