Bitcoin se chystá na největší událost roku 2020. Už za několik dní nastane třetí halving této kryptoměny. Jde o fundament, na který čekáme již několik let. V minulosti totiž právě po halvingu začal ten největší růst celého trhu s kryptoměnami. Všichni si pamatujeme na obrovské kryptošílenství z roku 2017. I to má své kořeny právě v minulém halvingu.
Kdy nastane další Bitcoin halving?
Další Bitcoin halving je už velmi blízko. Přesný čas a datum ovšem určit nelze. Přichází vždy po vytěžení 210 000 bloků (1 blok ~ 10 minut). Odhadem to ale přijde už za:
(Odpočet můžete naleznout v naší slovenské verzi zde.)
V tomto článku najdete
- Co je to Bitcoin halving?
- Proč je halving tak důležitý?
- Dá se vydělat na Bitcoin halvingu?
- Jak vydělat na Bitcoin halvingu?
- Zapomeňte na krátkodobé spekulace a gambling
- Jak koupit Bitcoin
- Jak obchodovat Bitcoin, abyste zbytečně neprodělali?
- Bitcoin jako záchrana v době krize
Co je to Bitcoin halving?
Pochopit halving je velmi jednoduché, ale nejprve je vhodné napsat pár slov o těžbě. Těžaři zajišťují fungování této kryptoměny a nahrazují funkcionalitu banky. Jde o důmyslný systém, který umožňuje bezpečné potvrzování převodů BTC bez nutnosti spoléhat se na třetí stranu. Těžba Bitcoinu je decentralizovaná, což znamená, že těžařem se může stát kdokoliv a celý systém je otevřený. Vaše peníze nemusíte svěřit do rukou nikomu. Bitcoin je v podstatě digitální cash – internetové peníze, které nelze ukrást. A stát ani banka vám na ně nemůže sáhnout.
Transakce BTC se těží v takzvaných blocích. Systém funguje tak, že se vytěží v průměru jeden blok každých deset minut a těžař, který ho najde, za něj získá odměnu. (V současnosti se těžaři sdružují v poolech, spojují svůj výkon a odměny si dělí.)
Aktuálně je odměna za vytěžení bloku 12,5 BTC (nové mince vytvořené z ničeho) plus veškeré poplatky za transakce, které se v daném bloku nacházejí. Jak název napovídá, halving toto číslo sníží na polovinu. Nově bude vznikat pouze 6,25 BTC a inflace se tak sníží na polovinu!
Sledujte CoinMagazin.cz na facebooku a nenechte si ujít naše zpravodajství o halvingu a dalších tématech.
Proč je halving tak důležitý?
Těžba Bitcoinu zajišťuje jeho fungování, v rámci možností rovnoměrnou distribuci mincí, zároveň ale způsobuje inflaci a vytváří tak negativní tlak na cenu. Bitcoin se těží pomocí ASIC minerů, které jsou velmi drahé a samotné těžení spotřebovává hodně energie. Těžaři si náklady pokrývají prodejem velké částí mincí. Každý nový Bitcoin ovšem někdo musí koupit, což vyžaduje neustálý příliv peněz do systému.
Podle dlouhodobé analýzy inflace se předpokládá, že v současnosti sežere 400 milionů dolarů měsíčně. Jde o investice ze strany bank, peněžních fondů, investorů, či obyčejných lidí, kteří mají doslova nulový vliv na cenu BTC.
Zdroj této informace naleznete v našem článku.
Dá se vydělat na Bitcoin halvingu?
400 milionů je skutečně enormní číslo. Tyto peníze však v posledních třech letech zajistily, že se Bitcoin v průměru držel kolem ceny 7000 $. Po halvingu ale bude potřebných „pouze” 200 milionů a zbývajících dvě stě milionů, které reálně každý měsíc přitečou do systému, bude přispívat k růstu. Ročně tak Bitcoin získá 2,4 miliardy, což jsou peníze, které rozhodně zahýbou jeho cenou.
Jak jste se jistě dovtípili, skutečný vliv na cenu Bitcoinu bude mít halving až za několik měsíců. Snížená inflace se na ceně určitě neprojeví okamžitě. Je tu ovšem ještě jeden faktor, který již nyní výrazně ovlivňuje cenu této kryptoměny. Je jím pobláznění lidí.
V posledních měsících popularita Bitcoinu pořádně narůstá. Může za to mnoho faktorů. Prudce kolísající cena, silné fundamenty a samozřejmě i halving. Podle dat z platformy Google Trends halving vyhledává enormní množství lidí a v nejbližších dnech bude zájem ještě prudce narůstat.
Pokud to zkombinujeme s rostoucí cenou BTC, domníváme se, že mnoho lidí nyní poprvé, nebo po dlouhé době nakupuje kryptoměny. Zvýšený zájem o Bitcoin může způsobit jeho krátkodobý růst, i když je třeba si na takové závěry dávat pozor! Mnoho profesionálních obchodníků tuto událost nebere v úvahu.
Pokud v blízké době (tedy i po halvingu) zvažujete nákup kryptoměn, rozhodně si přečtěte tento článek. Najdete tam důležité informace, které vám pomohou vyhnout se zbytečným chybám.
>>> Jak obchodovat Bitcoin halving? Hlavně si přestaňte domýšlet. <<<
Jak vydělat na Bitcoin halvingu?
Spoléhat se na FOMO efekt a doufat, že to do halvingu ještě poroste, nemusí být dobrý nápad. Bitcoin už má za sebou sedm týdnů nepřetržitého růstu. Po tak dlouhém ziskovém období většinou přichází pád. Mnoho spekulantů se také řídí strategií „buy the rumor, sell the news” a začnou před halvingem prodávat. Cena je už dost vysoko a Bitcoinu nyní v cestě stojí nejsilnější rezistence v historii!
Více se dozvíte zde: Bitcoin útočí na nejsilnější rezistenci v historii! Překoná ji? + ANKETA
Navíc Bitcoin neexistuje ve vakuu. Je součástí finančního trhu, který je od vypuknutí pandemie koronaviru v silné recesi. Ekonomové předpokládají, že světová ekonomika se z toho bude zotavovat celé roky. Ve špatné kondici ale byla již dříve. COVID-19 působil pouze jako rozbuška.
Americký FED celých sedm týdnů uměle nafukoval akciové indexy, aby nepadly příliš tvrdě. Nyní však výrazně pošle hodnotu finančních injekcí a ekonomiku pravděpodobně do řízeného propadu.
Čtěte také: FED přestává nafukovat akciové indexy – Přichází řízený pád ekonomiky?
Zapomeňte na krátkodobé spekulace a gambling
Bitcoin byl v posledních měsících na akciové indexy silně navázán a je pravděpodobné, že se ho nadcházející pád dotkne. Samotná kryptoměna je v dobré kondici a dlouhodobě překonává akcie, takže na ni ekonomická recese nemusí dopadnout tak tvrdě. Bylo by ale bláznovství očekávat, že z ní bude profitovat. Každý velký pohyb akciových indexů na ni bude mít i nadále silný vliv.
Porovnání Bitcoin halving fraktálů naleznete v tomto článku. Ukazují, jak by Bitcoin mohl zareagovat na nadcházející halving.
Propadu ceny Bitcoinu v krátkém časovém horizontu nahrává i pohled do minulosti. Halvingům z let 2012 a 2016 sice předcházel menší růst způsobený převážně FOMO efektem, to skutečné Bitcoin rallye ale přišlo až mnohem později. A bylo i podstatně větší! V podstatě se dá říci, že každý halving stál na začátku otočení trendu, které nakonec vyústilo v šílený parabolický růst.
- Po prvním halvingu (2012) se Bitcoin dostal z několika jednomístných čísel až na 130 $ z konce roku 2013.
- Druhý halving (2016) ho poslal z několika stovek až na současné historické maximum – 20 000 $.
Samozřejmě neexistuje jistota, že v příštích 20 – 30 měsících udělá další krásnou parabolu, ale šance tu je. A vy můžete být na samém začátku této spanilé jízdy. Pokud se však nakonec rozhodnete nakoupit, udělejte to bezpečně a bez zbytečných poplatků. Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak na to. Zvládne to úplně každý! A za první nákup navíc získáte 10 $ ZDARMA.
Považujete tento článek za dobrý? Pošlete ho vaší rodině či přátelům a rozšiřte tak povědomí o Bitcoinu a kryptoměnách obecně! Ne každý ví o halvingu, přitom jde o potenciálně jednu z nejdůležitějších událostí tohoto roku.
Jak koupit Bitcoin?
Verze pro desktop:
Verze pro mobil:
Jak obchodovat Bitcoin, abyste zbytečně neprodělali?
V žádném případě ale neinvestujte peníze, které vám později mohou chybět. Nákup Bitcoinu nebo jiných kryptoměn je extrémně rizikový. Neexistuje absolutně žádná záruka, že vyděláte. Právě naopak! Můžete velmi snadno zpanikařit a přijít o velkou část vkladu! Pokud tedy přemýšlíte nad investováním většího balíku peněz, nejednejte na vlastní pěst. Napište nám e-mail a my vám poradíme, co a jak, případně vám zajistíme konzultaci s profesionálem.
I při menších vkladech však doporučujeme pojistit se a využít schopnosti našeho týmu obchodníků. V naší VIP sekci naleznete denní analýzy Bitcoinu a dalších kryptoměn. Členství v této sekci navíc do halvingu nabízíme až s 50% slevou!
>>> Prohlédněte si VIP sekci <<<
>>> Prohlédnout nabídku <<<
Zaujmout vás případně může i naše Vysoká škola obchodování, která je do halvingu také dostupná za krásnou slevu 30 – 50 %:
>>>Vysoká škola tradingu<<<
Bitcoin jako záchrana v době krize
Vyplatí se ale dávat peníze v době krize do něčeho tak rizikového, jako je Bitcoin? Není to spíše investice do dobrých časů, kdy se kryptoměny mohou svést na vlně prosperity? Nuže, možná ano a možná ne. Současná ekonomická recese začíná opravdu děsivě a rozhodně neskončí spolu s pandemií koronaviru. Poprvé od druhé světové války je tu šance, že bude potřebný ekonomický restart. Přechod na zcela nový systém, který bude stabilnější a méně náchylný na tvoření bublin. Něco se musí změnit! Bohatí nemohou nadále finančními machinacemi okrádat obyčejné pracující lidi!
Studie od FEDu – Bitcoin není digitální zlato… zatím!
Stane se Bitcoin během krize novým standardem? Globální měnou, kterou bude možné platit na celém světě? S největší pravděpodobností NE. To by bylo šílené. ALE! Je tu jedno důležité ale.
Bitcoin vznikl jako odpověď na finanční krizi z roku 2008. Jeho tvůrce Satoshi Nakamoto (skutečnou identitu této osoby neznáme) se tak pokusil vytvořit digitální měnu, která by nebyla závislá na vládě či centrální bance. Bitcoin místo toho funguje na základě matematiky a jeho jedinou funkcí je přesun hodnoty přes internet. Je veřejně dostupný úplně všude. S trochou vynalézavosti se k němu dostane opravdu každý a jeho hodnotu určuje trh. Nelze cenzurovat a nediskriminuje.
Tyto vlastnosti mu skvěle poslouží v začínající krizi. Ještě ani pořádně nezačala, ale centrální banky světových velmocí už stihly vytisknout tisíce miliard dolarů, což ovšem brzy začne zvyšovat inflaci. A to pořádně! Akcie, které posledních 12 let rostly, také začnou klesat a lidé začnou hledat bezpečný přístav pro své peníze. Zkoušeli jste však kupovat fyzické zlato? Je vyprodané!
Pohled ekonoma: Ekonomika kolabuje, ale akcie rostou – Je to recept na katastrofu?
Bitcoin si ale na burze koupíte vždy. Nikdy se nestane, že by byl vyprodán. Jeho cena se v dobách velké poptávky zvýší. Pokud bude poptávka vysoká, zvýší se pořádně. Pokud bude nízká, převáží nabídka a cena půjde dolů.
Zájem o Bitcoin podpoří jeho růst
Každý fanoušek kryptoměn nyní spekuluje, co se stane během následující krize. Začne zájem o Bitcoin růst? Pokud ano, poroste i jeho cena, což přitáhne pozornost médií a dále zvýší zájem. Jestli to překročí kritickou mez, je dosti možné, že vznikne podobná rallye, jak ta z roku 2017.
Mnozí lidé se domnívají, že danou kritickou hranicí bude dosažení historického maxima (20 000 $). Během krize ale možná úplně postačí, když se Bitcoin oddělí od akciových indexů a začne na jejich pokles reagovat růstem. To už ovšem jen spekulujeme.
Jedno je ale jisté. Sledovat Bitcoin v nejbližších měsících či dokonce letech se vyplatí! Mrkněte tedy občas na CoinMagazin.cz. Budeme tu a budeme i nadále poskytovat to nejkvalitnější kryptozpravodajství v českém jazyce. A nejen to!
Informujeme celkově o všem, co stojí za řeč. Pokud chcete zůstat informováni, dejte nám lajk na facebooku. Ve vašem feedu se začnou objevovat i naše články a neujde vám žádná zajímavost ze světa kryptoměn!