
Ve středu 25. března žalobce upravil a doplnil žalobu proti společnosti Ripple z května 2018. Učinil tak na základě žádosti soudce o poskytnutí podrobnějších informací o podvodném řízení společnosti Ripple. Některé části byly podle soudce napsány příliš obecně.
Jaké následky bude mít koronavirus na trh? – Koronavirus nejvíc ohrožuje USA! Způsobí to nakonec hyperinflaci dolaru?
Veřejně HODL, soukromě DUMP
Společnost Ripple ještě v září požádala o zamítnutí procesu. V únoru ale okresní soudce Phyllis Hamilton rozhodl, že proces bude pokračovat, přičemž si vyžádal více detailů od žalobce. Ten přinesl nové podrobnosti, z nichž vyplývá, že CEO Ripple Brad Garlinghouse měl propagovat token potenciálním investorům, zatímco v tajnosti své tokeny prodával.
Pozměněná žaloba rovněž zdůrazňuje, že Garlinghouse se v roce 2017 prezentoval jako osoba, která podporuje dlouhodobé držení XRP tokenu. To samozřejmě veřejnosti naznačovalo, že CEO Ripple dlouhodobě drží své XRP tokeny a tím zdůrazňuje svou víru v celý projekt. Přesto, co prezentoval ve svých online příspěvcích, žalobce uvedl, že Garlinghouse měl v roce 2017 prodat až 67 milionů XRP. Dokonce likvidoval všechny tokeny, které obdržel od Ripple, a to do pár dní od jejich přijetí.
Kryptoměna Číny již brzy? – Čína opět o krok blíže ke své kryptoměně – Kdy se jí dočkáme a co přinese?
Žaloba dále uvádí, že všech 100 miliard XRP tokenů, které existují, bylo vytvořených společností Ripple prakticky z ničeho ještě v roce 2013 před jakoukoliv distribucí nebo funkcí tokenu. Jedině jako spekulativní investice:
„Hodnota XRP tokenu značně převyšuje hodnotu výnosů jakož i cash flow společnosti Ripple ze všech ostatních zdrojů. Hlavní hodnotou Ripple je jejich XRP token, který společnost vlastní a prodává. Hodnota Ripple tedy závisí na propagaci XRP, zatímco XRP je celkově nebo téměř tokenem bez funkce. Investoři ho nakupují v očekávání zisku vygenerovaného na základě úsilí společnosti Ripple.”
Utility token, nebo cenný papír?
Žaloba rovněž zdůrazňuje, že Ripple a Garlinghouse nesprávně popsali XRP jako utility token. Jeho utilita, resp. funkce, podle nich sestává z toho, že je to tzv. „bridge currency”. Tedy jakási přemosťující měna, čímž chtěli údajně dosáhnout toho, aby token nebyl klasifikován jako cenný papír. V žalobě je dále uvedeno:
„Tato tvrzení jsou nepravdivá a jsou zároveň opomenutím významných faktů pro investory, protože užitečnost XRP tokenu přímo souvisí s hodnotou XRP. V jednoduchosti, tato falešná tvrzení o užitečnosti XRP tokenu nejsou ničím jiným než pokusem vyhnout se uplatňování zákonů o cenných papírech, a tím zvýšit poptávku po XRP.”
Pokud vás zajímá více článků ohledně XRP, nepřehlédněte náš článek o nedávném velkém přesunu milionů XRP tokenů na Bitstamp.
Zdroj:
cointelegraph