Jak predikovat cenový vývoj Bitcoinu i na několik let – Elliot wave – 6. část

0
budoucnost

Uběhlo přesně 6 měsíců od publikování zatím posledního dílu na Elliotovy vlny. I proto bych nejdříve ve zkratce připomenul, co vlastně Elliotovy vlny jsou. Jelikož se na trhu střídají bullish trendy s bearish trendy, tak tam můžeme najít jisté podobnosti, které se neustále opakují. Tyto cykly se dají velmi dobře obchodovat právě přes Elliotovy vlny. Pokud se naučíme několik pravidel, které jejich teorie obsahuje, tak odhadovat další cenový vývoj i na několik let dopředu nemusí být vůbec složité.

Předchozí díly si můžete připomenout:

Obchodovanie podľa Elliotových vĺn – Originálny spôsob ako predikovať vývoj trhu – 5. časť
Obchodovanie podľa Elliotových vĺn – Základy
Obchodovanie podľa Elliotových vĺn – Ako správne analyzovať graf
Obchodovanie podľa Elliotových vĺn – Týmto chybám by ste sa mali vyhnut
Obchodovanie podľa Elliotových vĺn – Prečo nie som na burze úspešný?

V tomto článku se dozvíte

  • Cykly na trhu
  • Historie se opakuje
  • Analyzujeme Bitcoin

Na trhu můžeme sledovat několik možných cenových pohybů nebo struktur. Bullish (růst), bearish (pokles) a konsolidace (nebo také sideways). Bullish trend, nebo i bullish cyklus je většinou nejkratší, ale dá se na něm nejlépe vydělat, protože všechno roste. Po růstu následuje nejčastěji pokles, nebo také bearish cyklus. V této struktuře cena velmi často spadne až na úplný začátek celého cyklu, čili tam, kde velký růst začal. A jako poslední cenový vývoj je konsolidace. Ta bývá ze všech částí cyklu často nejdelší a pro tradery je noční můrou.

Když všechno roste, tak na tom vydělává prakticky každý, i když třeba nemá s tradingem žádné zkušenosti. V bearish trendu, kde naopak vydělá málokdo, tak zkušenější obchodníci si jdou po zisky přes short sell obchody. V konsolidaci se ale téměř nedá nějakým rozumným způsobem realizovat obchody a mnoho traderů právě v tomto stádiu vývoje neúspěšně a se zklamáním končí s tradingem, protože jim nepřinesl to, co od něj čekali. Pokud dokážeme tyto cenové struktury, nebo i cykly, na trhu rozpoznat, tak můžeme velmi snadno určit, kterým směrem trh půjde.

Něco z historie

Přibližně v roce 2004 začal na celém akciovém a indexovém trhu velký růst. Některá aktiva dokonce za několik měsíců vytvořila 50% zisky. Vše se ale zastavilo příchodem finanční krize v roce 2008, kdy začal jeden z největších bearish trendů v celé historii obchodování. Trval několik let, přibližně do roku 2012. Následovala 2 až 3letá konsolidace. A až následně v roce 2015 se většina aktiv dostala na all time high. Podobný vývoj byl i na Bitcoinu v období od 2013 roku až po 2017. Bitcoin několik měsíců rostl. Pak až do roku 2016 byl v několikaroční konsolidaci a až část roku 2016 a celý rok 2017 byl ve znamení bullish trendu. Takové cenové vývoje můžeme sledovat téměř všude. Ať už na zlatě, nemovitostech, zaměstnanosti nebo i měnových párech.

Jak analyzovat Bitcoin

Jak tedy aktuální spekulovat na další cenový vývoj například na BTC? Když si rozebereme cenový vývoj od roku 2017. Tak Bitcoin celý tento rok (2017) rostl. Následující roky 2018 a 2019 byly dost nepříjemné a cena převážně klesala. Až v druhé polovině roku 2019 se začala konsolidace, v níž je prakticky Bitcoin až do dnešních dní. Takže po skončení tohoto konsolidačního cyklu můžeme někdy v budoucnu reálně očekávat další růst (podobný jaký byl v roce 2017).

Tato úvaha je jen příklad možné spekulace na cenový vývoj BTC pro následující roky, až desetiletí. Nejedná se o analýzu a ani investiční poradenství.

Pokud tě zajímá obchodování přes  Elliotovy vlny, tak naši tradeři na trading11.com každý den připravují analýzy na několik kryptoměn i na základě Elliot wave teorie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno