Minulý rok jsme byli svědky několika hacků kryptosměnáren. Naneštěstí byly úspěšné a byly odcizeny desítky milionů dolarů v kryptoměnách. Web CryptoCompare zveřejnil zprávu, která se této problematice blíže věnovala.
Nový nástroj – Exchange Benchmark
Ze zprávy, kterou zveřejnil web CryptoCompare, vyplývá, že v minulém roce byla hacknuta celkově 3 % kryptosměnáren. Avšak pouze 4 % z nich nabízí určitou formu pojištění.
Mohlo by vás zajímat: Tone Vays trvá na své predikci – Bitcoin za 4 000 $ do halvingu!
V tiskové zprávě web CryptoCompare oznámil aktualizaci svého nástroje Exchange Benchmark, který zobrazuje nejlepší kryptosměnárny na základě několika kritérií včetně týmu za nimi, kvality jejich trhů, geografického umístění, právního statusu a poskytování údajů.
Benchmark v současnosti pracuje s více než 160 aktivními směnárnami po celém světě a přiděluje jim známku, která pomáhá uživatelům identifikovat kryptoburzy s nejnižším rizikem.
Mohlo by vás zajímat: Nejnovější údaje z Google trends mluví jasně – Popularita Bitcoinu roste! Je bull-run blízko?!
V první pětce jsou ItBit, Gemini, Coinbase, Kraken a Bitstamp. Možná se ptáte, kde je Binance. Tato populární kryptosměnárna se nedostala ani do TOP 10. Charles Hayter, spoluzakladatel a generální ředitel CryptoCompare, uvedl:
„Odvětví potřebuje spolehlivé metriky pro vyhodnocení obrovského počtu kryptosměnáren po celém světě a reakce na naši analýzu byly od začátku minulého roku velmi příznivé. Cílem našeho Exchange Benchmark je poskytnout transparentnost hodnocením směnáren pomocí jasné metodiky pro hodnocení rizika.”
Zajímavé statistiky
CryptoCompare ve svém Benchmarku uvádí, že v minulém roce byla hacknuta 3 procenta kryptosměnáren. Zdá se, že tento trend bude pokračovat. Toto číslo je poněkud alarmující, protože je známo, že organizované hackerské skupiny, jako je Lazarus, se zaměřují hlavně na kryptopodniky, které údajně financují severokorejský režim. Kromě toho CryptoCompare zjistila další alarmující fakt – pouze 4 % burz nabízí určitou formu pojištění.
Ve zprávě se také zjistilo, že burzy nejvyšší úrovně – ty s ratingem od A po B – tvořily 27 % světového objemu obchodování. Burzy s nižší úrovní – stupeň C až E – tvořily v Q4 2019 73 %. Pouze 30 % obchodních platforem vlastní licence nebo jsou registrovány jako společnost poskytující peněžní služby.
Mohlo by vás zajímat: Tyto 2 oblíbené altcoiny zformovaly silný býčí pattern – Dočkáme se jejich prudkého růstu?
Shrnutí
Otázkou nyní je, jak na tento nástroj zareaguje kryptokomunita. Budou se řídit podle tohoto hodnocení a přesunou se na „bezpečné burzy” se známkou A? Nebo zůstanou věrní gigantům, jako je například burza Binance, která není ani v TOP 10? Nechme se překvapit.
Co číst dál?
Vládnoucí japonská strana chce vytvořit Krypto Jen – Chce konkurovat Číně
Zdroj:
cryptoglobe.com