Proč je Bitcoin lepší volba než zlato? Toto jsou hlavní důvody!

0
bitcoin zlato

Halving BTC se blíží a všechny oči se upírají na vývoj cen Bitcoinu. Mike Co, píšící pro The Coinbase Blog, mluví optimisticky o budoucnosti kryptoměn a jejich krále – Bitcoinu. Podle něj je Bitcoin do budoucna lepší volba než fyzické zlato. Proč? Dozvíte se v článku.

Význam halvingu

Každé cca čtyři roky se koná halving Bitcoinu. Při té události se snižuje odměna za vytěžení bloku BTC na polovinu. V důsledku toho je Bitcoin odolný vůči inflaci, protože celkem bude v oběhu maximálně 21 milionů BTC. Poslední mince bude vytěžena kolem roku 2140.

Mohlo by vás zajímat: Statistika Bitcoin peněženek: Jaký je jejich počet, kolik z nich vlastní whales a kolik BTC obsahují

Důsledky dalšího halvingu BTC by tedy mohly být poměrně významné. Jsou jen dva scénáře: historie se může opakovat, nebo se stane něco neočekávaného. Někteří odborníci odhadují, že po příštím halvingu budou mineři profitovat i nadále, ale pouze tehdy, pokud si Bitcoin udrží cenové rozpětí 12 000 – 15 000 dolarů. Jiní tvrdí, že BTC rally spojená s halvingem, již probíhá.

Je Bitcoin vzácnější než zlato?

Mike Co, píšící pro The Coinbase Blog, vidí budoucnost Bitcoinu poměrně optimisticky. Také mluví o nadřazenosti kryptoměn nad zlatem a fiat měnami. Od srpna 1971, kdy přestal být dolar vázán na zlato, hodnota dolaru klesla, přičemž hodnota zlata stoupla z fixních 35 dolarů za unci na dnešních více než 1 500 dolarů.

Nenechte si ujít náš další zajímavý článek: Centrální banky brzy začnou diverzifikovat kapitál do Bitcoinu – tvrdí Pompliano

Pokud je tedy nedostatek (respektive vzácnost) to, co dělá zlato lepším než dolar, Bitcoin je mnohem lepší než zlato. Mike Co dále vysvětluje:

“Nedostatek a vzácnost zlata je základem celkové tržní kapitalizace zlata, která přesahuje 7 bilionů dolarů. Nyní si na chvíli představte, že by byl existoval další kov (podobně vzácný jako zlato) s jednou speciální vlastností – mohl by se přenášet skrz komunikační kanál.

Hashrate je na ATH

Mineři zajišťují ověření a časové označení každé BTC transakce, která vyžaduje určitý výpočetní výkon. Po květnu 2020 však odměny za vytěžení bloku klesnou z 12,5 na 6,25 nových BTC. Menší odměna by mohla některé těžaře odradit od pokračování v těžbě. Mike Co však vysvětluje:

“Ekonomika Bitcoinu má tendenci být odolná a vyrovnaná. V minulosti po halvingu, kdy došlo k omezení odměn těžařů na polovinu, dosáhla těžební síla (tzv. Hashrate) nejvyšší hodnoty za celou existenci. Jinými slovy, čím více půlení (halvingů) je za námi a čím je vytěženo více Bitcoinů, tím také stoupá hashrate a samotná bezpečnost sítě neustále roste.”

Kromě toho pomáhá halving BTC zvyšovat jeho nadřazenost nad zlatem také mnoha jinými způsoby. Například nikdo přesně neví, kolik zlata se vytěžilo. Kdokoliv s obyčejným počítačem však může kdykoliv nezávisle ověřit existenci celkového množství BTC.

Tip pro vás: NÁZOR – Svět stojí na prahu další války – Bitcoin může změnit rovnováhu moci

Další výhody

Navíc je obtížné a nákladné ověřovat čistotu zlata. Oproti tomu lze kryptoměny snadno ověřit spuštěním celého uzlu. Mike Co tuto výhodu BTC zdůrazňuje:

“Představte si, že stroj na čištění zlata dokáže současně ověřit veřejný záznam o všech transakcích,  které se kdykoli v historii pomocí zlata uskutečnily. V současnosti působí v 96 zemích více než 52 000 uzlů na ověření sítě BTC.”

Co číst dále?

TOP 5 mining zařízení pro rok 2020 – Těžte BTC efektivně

Zdroj:
bitcoinist.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno