TOP 5 způsobů, jak zbankrotovat v kryptoměnách: Lambo nebude!

4
TOP 5 způsobů, jak zbankrotovat v kryptoměnách: Lambo nebude!

Dostali jste někdy nápad na rychlé zbohatnutí? Určitě ano. A také nejste sami! Takový nápad sem tam „přistane” v hlavě každého. Každý hledá způsob, jak na kryptoměnách hodně vydělat za poměrně krátký čas, a přemýšlí, kam zaparkuje své Lambo. Je to samozřejmě nesmysl. Legitimně a bez rizika se člověk milionářem ze dne na den stát nemůže. Vždy je v tom nějaký háček. A ten většinou vaše vysněné Lambo odtáhne do tmy! Jak se tedy dá snadno zbankrotovat?

1. Hazardní kryptohry

Je množství stránek pro hazard s kryptoměnami. Nebudeme je jmenovat, protože by hned někteří z vás utíkali spláchnout do kanálu nějaké vaše BTC na ruletě nebo na kostkách. Přesně to se totiž dříve či později stane, když začnete sázet v hazardních hrách, které fungují na jediném principu: Aby obraly člověka o všechno, co mohou.

V každém případě toto rozhodně není cesta k bohatství. Je to strmá cesta dolů ke zmiňovanému krachu. Takovým stránkám se prosím vyhýbejte obloukem. Mám až strach, když mi někdo na facebooku napíše: „Je tato stránka dobrá?” A pošle mi nějaký odkaz na online kasino i s referral linkem. Člověče, tobě ani ten můj klik na referral link nepomůže! Zkrachuješ a tvůj telefon skončí v zastavárně! Vyhýbej se takovým stránkám prosím,” většinou odepíši skromně.

2. Trading je easy!

Ano, další možností, jak se zbavit těžko vydělaných peněz rychle a bez problémů, je zkusit si pořádný trading. Vždyť se tam jen nakupuje a prodává, to nemůže být nic těžkého, že? A nějaké ty svíčky a falling wedge ovládáte, protože jste se ráno u kávy podívali na obrázky, je tak? To je ale omyl, kamarádi!

Takto to úplně nefunguje a úplný laik může při tradovaní ztratit úplně všechno. Musel by mít hromadu štěstí, aby o všechno nepřišel. A jednou by ho tak jako tak štěstěna opustila. Trading je totiž založen na určitých vlastních zásadách, které když člověk nemá, je odsouzen k nezdaru. Je to hodně o nastavení psychiky. A právě laik, který chce rychle zbohatnout, má tendenci dělat strašně mnoho chyb. Nakonec mu zůstane jít se na Lambo dívat tak maximálně na nějaký autosalon!

3. Investice do HYIPs / SCAMů

99,9 % společností, které poskytují tzv. cloud mining nebo jiné zhodnocení investice, jsou podvod! Toto si opět náš laik neuvědomuje, protože ho pronásledují na celém facebooku krásné obrázky pánů v sakách s boulemi bankovek (někteří se v nich koupou i ve vaně – někteří víme, o koho jde, že?). A přitom je to tak jednoduché. Alespoň tak zněl inzerát nějakého týpka ověnčeného zlatem: Investuj 0,5 BTC, nakup těžbu a vydělávej neskutečné prachy.” Z těžby ti nabídnou až 150 % měsíčně! To musí být super!

Opět omyl, vážení. A kromě omylu šířit takový podvod, který je na první pohled podvodem, je to také trestné! Bohužel častokrát mají takoví facebookoví milionáři falešné účty, ukradené fotky z internetu a neexistující jména. Vy ale posbírejte selský rozum a do nesmyslných nabídek nikdy neinvestujte! A jak poznáte, že jde o SCAM? Psali jsme o tom nejeden článek, např. ZDE.

A když takový podvod zanikne a vezme s sebou i vaše peníze, nezůstane vám ani na pastelky, abyste si své Lambo alespoň nakreslili…

4. Koupě nového tokenu společnosti

To je trošku sporné, ale je nutno i tuto kategorii zmínit, protože jsme byli v nedávné historii svědky podobných „investic”, které nedopadly dobře. Jmenovat je nebudu, ale za tak krátkou dobu jich bylo dost. Proč vlastně neinvestovat do nového tokenu nějaké nově vzniklé nebo neznámé společnosti? Protože dnes je v módě, aby si firmy vymyslely token za účelem shromáždění prostředků od lidí. Z nich mohou token vyvíjet a adaptovat ho do světa na něco smysluplného, nebo se mohou sbalit i s penězi a zmizet z povrchu zemského!

Mnohokrát se stala právě ta druhá možnost, a proto buďte obezřetní. Není dobrý nápad nakupovat neznámý token, který není nikde zalistován ani zmíněn např. na coinmarketcap webu. Můžete ho zakoupit, držet a doufat, že vystřelí jeho cena, protože firmě se bude dařit. Ale tato šance je jen velmi mizivá a vy opět přijdete o peníze, které byste mohli využít nebo zhodnotit jinak.

Samozřejmě jsou společnosti, které svůj token plánují vyvíjet a integrovat do systému. O těchto ale nejsou řádky zmíněné výše.

5. Investice do totálních shitcoinů!

Třešnička na dortu, a asi nejčastější otázka ve všech kryptokomunitách, je: „A když koupím tuto kravinu, která má hodnotu 0,0000 (a asi ještě deset nul) BTC, je možné, že půjde na 9 000 % UP? Je sice na 748. místě na coinmarketcapu, ale co když náhodou?”

Ne, můj kamaráde! To, že ty dáš pár tisíců nebo desetitisíců korun do nesmyslné kryptoměny, která nemá žádnou hodnotu, ti nic nezaručí. Bude tě sice hřát pocit, že vlastníš několik milionů tokenů, ale to bude tak všechno. Protože jednoho dne se vzbudíš, podíváš se na coinmarketcap a zjistíš, že tvůj token, jehož denní VOLUME byl až 3 USD, už neexistuje!

Pak ti jen zůstanou oči pro pláč a ty můžeš ráno vstát z postele, sednout do své škodovky a jet do práce, abys o další výplatu zase za pár minut přišel…

Vážení, všechny tyto nahoře zmíněné možnosti jsou realita. Dennodenně to vidím a dennodenně čtu, jak někdo přišel o peníze, že ho okradli, podvedli apod. Tento článek možná některým otevře oči. V kryptoměnách jsou zainteresovaní převážně mladí lidé. A ti by neměli naletět na hlouposti a měli by být ostražití. To, že někdo okrade důchodce o FIAT, je jiná věc. Jsou už starší a důvěřují lidem více, protože zažili jinou dobu. Vy nebuďte hloupí a naivní a dejte si prosím na své peníze pozor.

Můžete si taktéž přečíst:

Koronavirus již ovlivňuje i minery! Mining hardware je kvůli němu dražší

Originální verze tohoto článku, který se nachází zde na CoinMagazin.cz, byla publikována na našem slovenském webu KryptoMagazin.sk

4 KOMENTÁŘE

  1. jj, obzvláště se vyhýbejte bodu 3. 🙂 Já naletěl loni začátkem léta. Jediné štěstí v neštěstí bylo, že jsem byl na začátku letadla a tak se mi větší půlka vkladu vrátila.
    Jinak stránky krásně udělané, bez pravopisných chyb a hnusné grafiky ( na rozdíl od jiných HYIP ), fungující písemná i telefonická podpora v angličtině, každý pracovní den reálné platby. Jediné co mi nesedělo bylo neexistují číslo registrace u anglické obdoby našeho živnostenského úřadu. Mávnul jsem nad tím rukou a ignoroval jediné varování….
    No a jednoho krásného dne šlus, ende, šmitec. Stránky vypnuté, FB též a mé těžce vykutané BTC a ETH fuč.
    Teprve pak jsem zjistil že z cca 10 000 podvodných projektů bylo tohle vyhodnoceno jako druhý nejlépe udělaný a nejnebezpečnější scam.
    Takže asi tak, svět se nezhroutil, já taky ne, ale je to nasrání. 🙂

  2. nnak souhlasím, na prvním místě bych tipoval Banner Broker, tenkrát to vypadalo jako velice seriozní společnost. Šel jsem tenkrát do toho i když jsem moc nechápal jak to funguje, hlavně když peníze se množily. Nakonec jsem přišel jen cca o 8tis.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno