Tak i tento víkend se opět ukázal v tom pravém světle. Praví kryptoměnoví fanoušci a nadšenci si už určitě zvykli, že během víkendů se dějí ty nejzvláštnější a často i největší pohyby. Nejenže se během těchto dvou dnů většinou objemy sníží, ale rovněž se většinou dějí i výraznější cenové pohyby než přes týden. Výjimkou nebyl ani tento víkend. Co nám však naznačil do budoucna?
Bitcoin ztratil téměř 10 %
Tento víkend jsme nějaké extrémní pumpy a dumpy sice nezažili, avšak oproti pátku se BTC „sešoupl“ z hodnoty 10 200 dolarů až na nejnižší částku 9 200 dolarů (aktuálně osciluje okolo částky 9 500 dolarů). Na některých burzách byl dokonce až na hranici 9 000 dolarů. Propad o téměř až 10 % té největší kryptoměny nyní může pořádně zamíchat kartami.
Pokud tedy očekáváme nové ATH do konce roku (je mnoho takových nadšenců), takové víkendy nám určitě nepomáhají. Právě naopak. Analýzy o pohybu směrem dolů rázně přibývají. Několik podstatných supportů totiž tento víkend nevydrželo nátlak medvědů a cena přes ně prorazila níže. Právě proto je možnost pádu až pod 9 000 dolarů stále aktuálnější. Pokud se tam cena neudrží, tak jak to hodně traderů už déle předpokládá, na stole bude opět možnost i retest ceny 8 000 dolarů.
Opět se uzavírají podstatné svíčky
Dnes přijde uzavření týdenní svíčky, která samozřejmě může opět napovědět, jaký bude budoucí vývoj ceny Bitcoinu. Už ve středu příští týden se však uzavře další extrémně podstatná svíčka, a to je měsíční.
Po více než pěti měsících to aktuálně vypadá tak, že měsíční svíčka bude ne zelená, ale červená. Jak nízko však půjde, se nyní ještě nedá odhadnout. Je potřeba pozorně sledovat zejména psychologickou hladinu 10 000 dolarů, která je při uzavření této svíčky velmi podstatná.
Ne všechno je jednobarevné
Několik indikátorů však naznačuje, že ne všechno vypadá na kompletní katastrofu. Například indikátor RSI je na několika timeframech pořádně nízko, což značí „přeprodaný“ trh, a tak se dá očekávat pohyb směrem nahoru.
Stejně se blíží i další podstatná událost, a tou je překřížení známé jako Golden Cross. MA 50 a MA 200 (klouzavé průměry) se výrazně blíží k sobě. Pokud dojde k výraznému zkroucení těchto dvou úrovní (žádný fake out s nízkými objemy), ve spojení s vysokými objemy může být tento indikátor velmi výrazným znakem toho, že trh půjde směrem nahoru. Stalo se tak například i v roce 2016, kdy byl graf Bitcoinu ve velmi podobném rozpoložení (ne cenovém, ale svíčkovém), jak to je nyní.
Závěr
Na co je tedy třeba dávat pozor? Určitě je třeba sledovat uzavření nejen dnešní týdenní svíčky, ale také středeční měsíční svíčky. Ty hodně mluví do vývoje ceny nejen Bitcoinu, jeho dominance, ale také ostatních altcoinů. Na druhou stranu je třeba sledovat i indikátory jako klouzavé průměry a RSI, které aktuálně naznačují, že Bitcoin by mohl postupně nabírat na síle do budoucího růstu.
Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal Marek.
Co číst dál?
Chcete byť profesionálnym obchodníkom? Tieto vlastnosti musíte mať! (časť 2.)
Zdroje:
cryptoglobe.com
cryptopotato.com
Nezmeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem Facebooku a nově i na Instagramu a Twitteru.