Večerní zprávy jsou tu. V nich se dnes dozvíme výsledky soudu v případě Telegram tokenů, dále pak to, že brazilská centrální banka plánuje spustit vlastní systém okamžitých plateb již do konce tohoto roku a nakonec tu pro vás máme názor CEO Binance ohledně ceny BTC po halvingu.
Brazilská centrální banka plánuje spustit nový systém okamžitých plateb již v průběhu tohoto roku
Brazilská centrální banka (BCB) oznámila plán na spuštění nového systému okamžitých plateb již v průběhu listopadu letošního roku. Platforma nazvaná “brazilský režim okamžité platby” (PIX) usnadní peer-to-peer a business-to-business transakce. Peníze tedy dojdou z účtu na účet maximálně za 10 sekund. Tyto příkazy budou moct uživatelé posílat prostřednictvím mobilního telefonu, internetového bankovnictví nebo přes bankomat.
Bude také povinné, aby všechny finanční a platební instituce licencované BCB poskytovaly službu všem svým 500 000 aktivním zákaznickým účtům. Ve zprávě se uvádí, že transakce budou prováděny pomocí QR kódu, nebo zadáním identifikačních údajů, jako je číslo mobilu, e-mail nebo identifikační číslo daňového poplatníka.
Na internetových stránkách BCB se uvádí, že banka a národní pokladna podepsaly počátkem měsíce dohodu, podle níž budou brazilští občané moci od listopadu 2020 platit daně pomocí systému PIX.
Changpeng Zhao – Jaká bude cena BTC po halvingu
Changpeng Zhao, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Binance, naznačil, že cena Bitcoinu se zatím nepřizpůsobila nadcházejícímu snížení blokové odměny, neboli halvingu. Zhao naznačil, že cena Bitcoinu se v budoucnu dočká většího pohybu vzhůru. To hlavně z důvodu, že na cenu mince měl z historického hlediska halving pozitivní dopad.
I když připustil, že historické události nemusí nutně předpovídat budoucí události, poznamenal, že mineři budou muset utratit téměř dvakrát tolik prostředků k vytěžení jedné mince. Cena aktiva je určena poptávkou, nikoli výrobními náklady, ale Zhao očekává, že horníci nebudou ochotni prodávat vytěžené BTC pod výrobní cenou.
Mohlo by vás zajímat: Bollinger Band – Jednoduchý, ale účinný indikátor při obchodování
Americký soud prodloužil zákaz distribuce Telegram tokenů
Po dvouhodinovém slyšení rozšířil newyorský federální soudce soudní příkaz, který Telegramu prodlužuje zákaz distribuce jeho Gram tokenů. Okresní soud pro jižní okrsek New Yorku vyhověl žádosti americké bezpečnostní a výměnné komise (SEC) o předběžném opatření týkající se prodeje Gram tokenů společnosti Telegram z roku 2019.
SEC se domnívá, že Gram token, který společnost označila za užitkový token pro připravovanou Telegram Open Network (TON), je nebezpečný. Telegram již loni v říjnu dostal zákaz distribuce Gramů, která však měla skončit 19. února. Tento zákaz ale soud v tomto týdnu prodloužil. To ošem znamená problém, protože ustanovení v kupních smlouvách Gram upřesňuje, že účastníci ICO mohou žádat o vrácení své investice v případě, že by Telegram nespustil TON do 30. dubna.
Co číst dál?
Ako sú na tom Trader 2.0 signály? Vyhodnotenie mincí so zápalnou šnúrou po 3 mesiacoch!