Bakkt bude spuštěný už zítra – co očekávat? • Německá centrální banka bude podporovat Libru • Prezident St. Louis Federal Reserve vyzdvihl kryptoměny • Spojovat kryptoměny pouze s nelegálními aktivitami je nečestné • Jak dobře znáte nejpoužívanější stablecoiny? • Toto je malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo
Bakkt bude spuštěný už zítra – co očekávat?
Jedna z dceřiných společností ICE (Intercontinental Exchange) by měla již brzy začít obchodovat Bitcoin Futures. Bakkt (daná dceřiná společnost) by měl spustit toto obchodování už zítra. Pomůže to kryptoměnám vůbec? Mělo by, protože na vstup do kryptoměnového světa by mohlo čekat nesčetně velké množství institucionálních investorů. Ti by měli čekat pouze na jedno, a to regulovaný prostor, který by jim dovolil investovat do kryptoměn. Právě to by se mohlo podařit Bakktu. Zda to však bude mít takový efekt i ve skutečnosti, na to si ještě budeme muset počkat.
O dalších zprávách o Bakktu se můžete dočíst na tomto linku: cryptoslate.com
Německá centrální banka bude podporovat Libru
Velmi nečekaný a zvláštní vývoj situace kolem Libry a sporu s centrálními bankami. Mezi časem se odehrál i „výslech“ Daniela Marcuse, hlavního představitele stablecoinu Libra před americkým Kongresem. Přesto však změnila postoj vůči Libře úplně jiná banka. Hlavní představitel centrální banky Německa Jens Wiedmann se vyjádřil, že projekt Libra může být opravdu velmi prospěšný pro všechny. Myslí si, že zejména pro běžné spotřebitele může být Libra velmi atraktivní. Kryptoměny jako takové zatím nevnímá jako hrozbu, a proto z nich prý není třeba dělat žádnou „velkou vědu“. Pokud se totiž Facebooku podaří splnit to, co slibuje (v ohledu s regulacemi), mohl by být tento stablecoin celosvětově velmi rozšířený a používaný.
Prezident St. Louis Federal Reserve vyzdvihl kryptoměny
Velmi zajímavý (a z mého pohledu i zralý) názor na kryptoměny celkem nedávno zveřejnil prezident St. Louis Federal Reserve James Bullard. Osobně si myslí, že díky rychlosti, jakou se kryptoměny zdokonalují a hýbou kupředu, by mohly brzy vyřešit několik problémů spojených s fiatem, měnami a penězi jako takovými. Rovněž se také vyjádřil, že kryptoměny mohou vyřešit velmi „důležitý sociální problém“. I přesto však nezapomněl přidat hned několik negativních stránek kryptoměn, a tím pomohl celou jeho prezentaci zničit (v očích kryptoměnových představitelů).
Více o jeho projevu se dočtete na tomto linku: beincrypto.com
Spojovat kryptoměny pouze s nelegálními aktivitami je nečestné
Alespoň takový je názor spoluzakladatele Satoshi Nakamoto Institute. Pierre Rochard, zakladatel Bitcoin Advisory Group a spoluzakladatel SNI, se rozhodl podívat se blíže na Tweety Donalda Trumpa a kriticky je rozebrat. Udělal to zejména proto, že si myslí, že mnoho politiků záměrně kryptoměnám škodí. Navíc to mají dělat velmi nečestně a špinavě, protože spojují kryptoměny pouze s nelegálními aktivitami. Důvod k tomu má být velmi jednoduchý. Mnoho politiků si má uvědomovat podstatu a cíl Bitcoinu (a kryptoměn jako takových). Ty mají představovat hrozbu pro americký dolar a celkově fiat. Právě proto mají tato vyjádření sloužit jako odstrašení od kryptoměn samotných a jako jakási „ochrana“ amerického dolaru.
Pokud chcete vidět podrobně rozebrané Tweety Donalda Trumpa, doporučuji tento link: dailyhodl.com
Jak dobře znáte nejpoužívanější stablecoiny?
Nyní se všichni zamyslete a zkuste vyjmenovat co nejvíce stablecoinů. Jmenovali jste jich více než tři? Ne všechno je totiž pouze Tether (popřípadě Paxos a Gemini Dollar). Kromě nich je stablecoinů mnohem více (nevím, jestli to je bohudík, nebo bohužel). Mezi další stablecoiny, které byste měli určitě znát kromě zmíněných tří, patří i následující: White Standard, TrueUSD, USD Coin, BitUSD a další. Možná se již brzy přidá i Facebook s jeho projektem Libra, který by měl být nepochybně považován za stablecoin.
Pokud se chcete o těchto stablecoinech dozvědět mnohem více informací, obraťte se na tento odkaz: dailyhodl.com
Toto je malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo
Velmi netradiční téma, ale určitě stojí za zmínku. Pokud se aktuálně podíváte na jakýkoliv větší americký web, je plný oslavných „chorálů“ a gospelů na úspěch, který se Americe podařil před více než 50 lety (20. června 1969). Právě tehdy zazněla tato věta z úst Neila Armstronga poté, co úspěšně přistál na Měsíci spolu s méně známým (ale stejně podstatným) Buzzem Aldrinem. Oslavy probíhají po celé Americe. Pochopitelně že nejvíce se slaví v NASA a rovněž v rodišti Neila Armstronga (Wapakoneta, Ohio). Oficiální vyjádření z Bílého domu na sebe také nenechalo dlouho čekat a znělo velmi směle. Kromě opětovného poslání Američanů zpět na Měsíc má tato velmoc v plánu dostat je i na Mars.
Více o tomto úžasném úspěchu (ale i jeho oslavách) se dočtete na tomto linku: marketwatch.com
Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal Marek.