Dominance Bitcoinu dosáhla téměř 70 % – znamená to smrt altcoinů? • Průzkum EY: Až 70 % asijských společností nerozumí blockchainu • Podle Johna McAffeeho je 2019 rokem anonymních tokenů • Dnes je jeden z klíčových dnů projektu Libra • Jak dopadl souboj Roubini vs. Hayes? • Bank of America varuje před Trumpovými vyjádřeními
Dominance Bitcoinu dosáhla téměř 70 % – znamená to smrt altcoinů?
Zpráva, o které jsme zčásti informovali i včera, avšak bezpochyby potřebuje více pozornosti. O takzvané altcoinové sezoně se mluvilo zejména před zhruba měsícem. Tehdy to vypadalo tak, že i přes pokles Bitcoinu se altcoiny šplhají výše. Mnoho traderů a obchodníků tak začínalo vzpomínat a přivolávat „altcoin season“. Nicméně jak se zdá, minimálně nyní se tento fenomén konat nebude. Bitcoin dominance totiž téměř dosáhla 70 % (podle Tradingview se nejvyšší dostala na 69,75 %). Znamená to, že se investoři primárně obracejí na Bitcoin? Pokud ano, máme očekávat výrazný pokles altcoinů a jejich ceny?
Více o dominanci Bitcoinu se dočtete, když kliknete na následující link: newsbtc.com
Průzkum EY: Až 70 % asijských společností nerozumí blockchainu
Nejnovější průzkum společnosti EY zaměřený na blockchain přišel s nepříliš pozitivními výsledky. Asijské firmy mají mít velký problém nejen s implementováním blockchainu, ale i se samotným porozuměním této technologii. Podle daného průzkumu až více než 67 % společností v tomto regionu přiznalo, že nemá dostatek zkušeností s blockchainem. Většina společností přitom přiznala, že nemá dostatek poznatků na to, aby blockchain implementovala do svých služeb nebo systémů. EY při tom zdůraznilo, že právě toto může být problémem, proč se blockchain bude dostávat do mainstremu opravdu těžko. Pokud totiž nebude jasně viditelná jeho použitelnost, lidé této technologii nemusí natolik věřit.
Více o tomto tématu se dozvíte, pokud si prohlédnete následující link: cointelegraph.com
Podle Johna McAffeeho je 2019 rokem anonymních tokenů
Není jasné, zda má jít opět o nějaký shill nebo hype ze strany Johna McAffeeho. Ale v jednom ze svých nedávných tweetů se vyjádřil, že si myslí, že tento rok bude patřit nejen anonymním kryptoměnám, ale i těm „zdravotnickým“ (medical tokens – tokeny spojené se zdravotnictvím nebo medicínou). Jak došel na kombinaci právě těchto dvou typů tokenů, neprozradil. Avšak trošku podezřelé je to, že v každé kategorii jmenoval pár konkrétních kryptoměn. Z anonymních zmínil Apollo, Monero a Zcash a z těch „zdravotnických“ zmínil Docademic a Solve. Zda šlo o skrytou propagandu některého z uvedených tokenů (zejména těch méně známých jako Docademic a Solve), pravděpodobně nezjistíme. Ale všichni dobře víme, jak v minulosti reagovala cena kryptoměn, které byly zmíněny Johnem McAffeem.
Pokud byste si chtěli o těchto vyjádřeních přečíst více, neváhejte kliknout následující link: cryptonewsz.com
Dnes je jeden z klíčových dnů projektu Libra
A to jsem si řekl, že dnes bych o Libře nechtěl podat žádnou zprávu, protože se o této kryptoměně od Facebooku píše stále více a více. Avšak taková zpráva se nedá jen tak přehlédnout, protože Libra má před sebou pravděpodobně jeden z nejpodstatnějších dnů (do svého spuštění). Právě dnes je totiž naplánováno setkání Davida Marcuse (hlavního představitele Libry) s Americkým výborem pro bankovnictví a měny. Daný výbor je částí 20 výborů, které tvoří Americký senát, a tak jde nepochybně o velmi důležité setkání, které může výrazně promluvit do budoucnosti projektu Libra. Jak toto setkání skončí?
Pokud se chcete dozvědět více informací o tomto setkání, klikněte na link níže: cryptopotato.com
Jak dopadl souboj Roubini vs. Hayes?
O velkém setkání, které se konalo v hlavním městě Tchaj-wanu, Taipei, jsme informovali už předem. Na konferenci s názvem Asia Blockchain Summit se měli setkat Nouriel Roubini, známý kritik a odpůrce kryptoměn, a Arthur Hayes, CEO burzy BitMEX. Jak jejich setkání však dopadlo? Velmi neslavně. Taková je krátká odpověď na to, že diskuze mezi nimi nevedla opravdu nikam. Roubini se již tradičně velmi navážel do kryptoměn, přičemž zahrnul i burzu BitMEX či osobu samotného Arthura Hayese. Ten se snažil bránit kryptoměny, jak to jen šlo, ale jeho osobní narážky na Roubiniho mu také zrovna nepomohly. Avšak debata jako taková nikam nevedla. Všechno je to zachyceno na videu, které má přes 50 minut. Celý rozhovor si tak můžete prohlédnout přímo vy sami a zhodnotit, zda tato debata opravdu stála za to.
Pokud vás zajímá video, prohlédnout si jej můžete na tomto linku: bitcoinist.com
Bank of America varuje před Trumpovými vyjádřeními
A opět je poslední téma trošku z jiného soudku. Tedy, nejde vysloveně o kryptoměny, avšak o finanční situaci, která může být ještě pořádně zapeklitá i pro ně. Bank of America varuje, že vyjádření, ale i celková monetární politika prezidenta Ameriky je velmi podezřelá a není správná (podle slov BoA). Podle vyjádření této banky může Trump přinést měnovou válku, která by se mohla rozšířit po celém světě.
Více o této zprávě se dozvíte na následujícím odkazu: dailyhodl.com