Bitcoin Cash mě před sebou velkou zkoušku. Už za čtyři dny se na jeho síti uskuteční vůbec první halving. Mineři však mají strach a postupně vypínají svá mining zařízení.
Na našem YouTube kanálu BitLink vyšla víkendová analýza trhu. Mrkněte na ni, a pokud jste tak ještě neučinili, přihlaste se k odběru našich videí.
(článek pokračuje pod videem)
Halving BCH už za 4 dny, na co je třeba se připravit?
Už za čtyři dny čeká Bitcoin Cash halving. Půjde v pořadí o úplně první halving v případě této forknuté mince. Pro těžaře to může být velký šok. Nejen že se cena za poslední měsíc propadla o téměř 50 %, ale ještě i odměny se sníží na polovinu. Již během března mnoho firem a soukromých podniků začalo vypínat svá mining zařízení.
Podobně jako v případě originální sítě BTC, tak i Bitcoin Cash zaznamená na své síti snížení odměn z 12,5 BCH za blok na 6,25 BCH. Cena zatím na tuto silnou fundamentální událost nijak nereagovala. Je však možné, že nadšenci už o tuto minci ztratili zájem. Pokud ani po halvingu nezaznamená růst, bude to pro minery znamenat velký problém
Odpočet do halvingu můžete sledovat i na tomto webu.
V Malajsii během aktuální krize podporují kryptoměna
Komise pro cenné papíry v Malajsii udělila provozovateli kryptoměnové burzy povolení legálně působit v zemi. A to i přes celonárodnímu blokování a omezování v důsledku pandemie koronaviru. Malajsie se tak připojí k státům, jako je například Itálie, Korea, či Rusko.
“Odvětví digitálních aktiv je zdaleka jedním z nejlépe vybavených. Skrz tento průmysl je možné efektivně pracovat a komunikovat v různých časových pásmech a řídit týmy lidí na dálku.”
Mohlo by vás zajímat: Toto jsou 2 důvody, proč Bitcoin stoupl na 7 200 dolarů – Bude tento růst pokračovat?
Covid-19 může zvýšit povědomí o kryptoměnách!
Edwin Bautist, generální ředitel UnionBank si myslí, že pandemie koronaviru pomůže kryptoměnám se dostat více do povědomí lidí. Pravděpodobně i mnoho investorů bude, po velkém cenovém výprodeji, ze současné situace zklamaných a začnou hledat alternativní způsoby, kde zainvestovat. Nepochybně dříve, či později narazí i na Bitcoin. Výrazně to může pomoci i altcoinům, jako je Ethereum či XRP. Pravděpodobně i centrální banky začnou s odstupem času nabízet možnost nákupu a prodeje kryptoměn. Možná budeme moci s nimi i platit. Půjde ale o zdlouhavý proces, protože si banky nejprve budou muset udělat zásoby těchto mincí/aktiv a až poté je budou moci nabízet a prodávat.
Ekonomická krize teprve začala, ale peníze nejsou!
Ekonomická krize, kterou nastartoval koronavirus, teprve začala. Akciové indexy USA a EU, v době vypuknutí pandemie v průběhu minulého měsíce, padly o 30-40 % a z trhu se ztratilo obrovské množství peněz. Problém není jen v případě těchto aktiv. Hodnotu ztrácí zlato, stříbro, ropa či nemovitosti. Velký výprodej se nevyhnul ani Bitcoinu. Může však být situace ještě horší? Takový masivní a hlavně strmý pád cen většiny aktiv jsme tu neměli ani během minulé krize. Pokud by epidemie koronaviru pokračovala až do léta, může to být v globální ekonomice velká katastrofa.
Bitcoin má problém – 7000 USD nepustí
Cesta nad 7000 USD zatím nebyla otevřena. Během posledních týdnů se na této hladině vytvořila silná rezistence, která odolává. Cesta je tedy otevřena pouze jedním směrem, a to dolů.
6 dôvodov, prečo sme presvedčení, že tu s nami kryptomeny budú navždy