ZPRÁVY – Kolaps ropného průmyslu? – Cena ropy na historickém minimu – Trhy s kryptoměnami „potřebují” regulaci

0
ZPRÁVY - Kolaps ropného průmyslu? - Cena ropy na historickém minimu - Trhy s kryptoměnami „potřebují

Během dnešního dne zažil ropný průmysl černý den. Na některých burzách bylo dokonce opět pozastaveno obchodování v důsledku masivního výprodeje. Nejvíce byl zasažen průmysl kolem WTI Crude Oil.

Na našem YouTube kanálu BitLink vyšla víkendová analýza trhu. Mrkněte na ni, a pokud jste tak ještě neučinili, přihlaste se na odběr našich videí.

(Článek pokračuje pod videem)

Kolaps ropného průmyslu? Cena ropy na historickém minimu

Během dnešního dne zažil ropný průmysl černý den. Na některých burzách bylo dokonce opět pozastaveno obchodování v důsledku masivního výprodeje. Nejvíce byl zasažen průmysl kolem WTI Crude Oil. Tato surová ropa se na některých burzách aktuálně propadla o 99 % na 0,01 USD. Jde o historicky největší cenový propad, jaký jsme kdy zažili. Cena této surové ropy se zároveň obchoduje za historicky nejnižší hodnotu. Propad může být způsoben hlavně naplněním všech zásob ropy a zároveň nízkého zájmu o nákup tohoto paliva v době koronakrize. Pozitivně se nevyvíjí ani ropný spor mezi Saúdskou Arábií a Ruskem. Ani během posledních dnů se nepodařilo dopracovat k dohodě. Ropný svět se tak může již brzy ponořit do tmy. Na druhé straně je třeba podotknout, že jde o spekulaci na trzích. Cena například Crude Oil zůstala i během posledních minut prakticky stejná. I nadále se obchoduje za více než 20 USD za barel. S velkou pravděpodobností jde tedy pouze o spekulaci.

ZPRÁVY - Kolaps ropného průmyslu? - Cena ropy na historickém minimu - Trhy s kryptoměnami „potřebují" regulaci

K aktuální situaci jsme pro vás připravili speciální stream. Prohlédnout si ho můžete ZDE.

Trhy s kryptoměnami „potřebují” regulaci

Federální rezervní banka v Dallasu zveřejnila dokument, který ukazuje, jak jsou trhy s kryptoměnami ovlivněny regulačními opatřeními. Výzkum také určuje, zda mají úřady určitý prostor na to, aby byla regulace kryptoměn účinná. 18stránkový dokument poukazuje hlavně na podvodná ICO a některé scam krypto burzy, které okrádají uživatele. V dokumentu se píše i to, že během růstu kryptoměn přibývá i množství scam projektů. Hlavně hodně začátečníků se takto chytá do pasti. Závěr zcela jasně naznačuje, že kryptoměny by měly být regulovány podle nových zákonů.

Více o regulaci naleznete v tomto článku.

Studie od FEDu – Bitcoin není digitální zlato

O tom, že Bitcoin je digitální zlato, se už napsaly celé knihy. Na první pohled můžeme jen těžko vyvrátit toto tvrzení. Bitcoin má teoreticky všechny vlastnosti tohoto drahého kovu. Je decentralizovaný, vzácný, jen tak lehce ho nikdo nevyrobí, není kontrolovaný centrální autoritou, jeho hodnota je globálně akceptována, je zaměnitelný (tedy 1 BTC = 1 BTC). Dokonce i způsob těžení nových mincí je velmi podobný těžbě zlata. Je tedy bez pochybností jasné, že Bitcoin je digitální zlato?

Více o BTC jako digitálním zlatě se dočtete v našem článku.

Jak bohatý je Vitalik Buterin?

Před rokem a půl jsme vám v našem článku „Vitalik ukázal hodnotu své peněženky” ukázali, kolik ETH vlastní jeho zakladatel. Bylo to podstatně méně, než se spekulovalo. Říkalo se, že Vitalik vlastní obrovské množství ETH tokenů, pomocí kterých manipuluje cenou této kryptoměny. To by však nemohlo být daleko od pravdy. Sám Vitalik prohlásil, že nikdy neměl více než 0,9 % celkového objemu coinů v oběhu. Toto číslo lety ještě kleslo kvůli těžbě a utrácení ze strany samotného Vitalika. Před rokem a půl měl ve své peněžence 365 003 ETH. Nyní je to o něco méně. Více v našem článku ZDE.

Máte zájem o nezávislé zpravodajství? Sledujte nás na facebooku a přihlaste se k odběru notifikací. Nenechte si ujít novinky ze světa a kryptoměn!

Čtěte dál:

VIDEO – Večerní analýza kryptoměnového trhu – Co ještě očekávat před halvingem?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno