
Přinášíme přehled těch nejdůležitějších zpráv z toho, co se událo za posledních 24 hodin. Aktuálně můžeme sledovat větší pohyb na Bitcoinu. Opět se po korekci dostal nad 9 000 USD. Chytily se i ostatní altcoiny. Mezi TOP 100 kryptoměn můžeme vidět pouze zlomek mincí v červených číslech.
Na našem YouTube kanále BitLink právě vyšla víkendová analýza trhu. Mrkněte na ni, a pokud jste tak ještě neučinili, přihlaste se k odběru našich videí.
(článek pokračuje pod videem)
Pošle koronavirus Bitcoin až na 100 000 USD?
Už z minulosti víme, že během každé finanční krize všechna ta standardní aktiva od komodit přes akcie až po indexy klesaly. Naopak rizikovější aktiva, například zlato či Bitcoin, vždy stabilně rostla. Po vypuknutí krize v roce 2008 i zlato několik týdnů ztrácelo na hodnotě. Následně ale přišel velký růst až na zatím all time high hodnotu (1 600 USD). Známý řečník v posledním vydání svého zpravodajského časopisu RT, The Keizer Report, řekl, že globální panika bude mít letos výrazný vliv na cenu BTC. Myslí si, že se bude obchodovat až za 100 00 USD.
O koronaviru se můžete více dočíst v tomto článku: Koronavirus a akcie
Bitcoin opět v bullish trendu?
Zdá se, že Bitcoin se už dostal z korekce do dalšího bullish trendu. Od oběda se obchoduje za hodnotu vyšší než 9 000 USD. Dokonce neroste sám, chytily se i ostatní altcoiny. Nejvíce v zisku z pomezí high cap altcoinů je XTZ nebo i Tezos. Na Bitcoinu můžeme sledovat rapidní zvýšení volume, což může mít za následek pokračování růstu i během následujících dnů až týdnů.
Kryptoměny v Indii opět legální!
Soud nedávno rozhodl, že kryptoměny v Indii budou patřit mezi nelegální aktiva nebo i platidla. Kryptosektor v Indii se však začal bránit a vytvořil petici, v níž tvrdil, že tento zákaz je neústavní. Nejvyšší soud nakonec tento zákaz zrušil a kryptoměny jsou tedy opět v Indii definovány jako legální platidlo. Soudce své rozhodnutí odůvodnil: v Indii neexistuje žádný zákon, na jehož základě by měly být kryptoměny zakázány.
Krypto podvody se rapidně rozrůstají! Pozor!
V roce 2019 byly kryptoměnové podvody jedny z vůbec nejrůžovějších investic vůbec. Průměrně vlastník podvodu nebo ponziho schématu ukradl na svém projektu kapitál v řádech tisíců USD. Našli se i takoví, kteří okradli lidi o miliony USD. Za poslední rok rapidně vzrůstá množství podvodů souvisejících s kryptoburzami.
Přečtěte si také
HODL – Téměř polovina všech Bitcoinů se poslední dva roky nepohnula + ANKETA